wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Od kontroli do aresztu...

Od kontroli do aresztu...

Od kontroli do aresztu...
Data publikacji: 2015-12-05 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1274 45370

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu  na terenie Koszalina miał ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków. Zarzut za posiadanie znacznej ilości zabronionych środków, to pierwsze konsekwencje prawne jakie już spotkały mężczyznę. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna wpadł w ręce policji w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej. 33-latek jadąc wraz ze swoją znajomą samochodem, został zatrzymany przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego. W czasie legitymowania kierujący zachowywał się bardzo nerwowo. Funkcjonariusze po sprawdzeniu samochodu już wiedzieli jaka była tego przyczyna. W jednym ze schowków, znaleźli woreczek strunowy  z zawartością suszu roślinnego. Jak się okazało, była to niewielka ilość marihuany. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków, policjanci z koszalińskiej drogówki przy użyciu narkotestera wykonali wstępne badanie. Wynik przeprowadzonego testu wykazał obecność THC w organizmie kierującego.

Podczas przeszukania mieszkania, które zajmował mężczyzna, funkcjonariusze  znaleźli ukrytą w lodówce znaczną ilości narkotyków. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 723 gramy amfetaminy, 313 gramów marihuany oraz 92 gramy mefedronu. Narkotyki podzielone były na  działki i przygotowane do sprzedaży.

Tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za udzielanie zabronionych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej Ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał także zarzut przygotowania do wprowadzenia zabronionych substancji do obrotu, za który może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie