czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Od kontroli do aresztu...

Od kontroli do aresztu...

Od kontroli do aresztu...
Data publikacji: 2015-12-05 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1206 45370

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu  na terenie Koszalina miał ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków. Zarzut za posiadanie znacznej ilości zabronionych środków, to pierwsze konsekwencje prawne jakie już spotkały mężczyznę. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna wpadł w ręce policji w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej. 33-latek jadąc wraz ze swoją znajomą samochodem, został zatrzymany przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego. W czasie legitymowania kierujący zachowywał się bardzo nerwowo. Funkcjonariusze po sprawdzeniu samochodu już wiedzieli jaka była tego przyczyna. W jednym ze schowków, znaleźli woreczek strunowy  z zawartością suszu roślinnego. Jak się okazało, była to niewielka ilość marihuany. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków, policjanci z koszalińskiej drogówki przy użyciu narkotestera wykonali wstępne badanie. Wynik przeprowadzonego testu wykazał obecność THC w organizmie kierującego.

Podczas przeszukania mieszkania, które zajmował mężczyzna, funkcjonariusze  znaleźli ukrytą w lodówce znaczną ilości narkotyków. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 723 gramy amfetaminy, 313 gramów marihuany oraz 92 gramy mefedronu. Narkotyki podzielone były na  działki i przygotowane do sprzedaży.

Tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za udzielanie zabronionych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej Ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał także zarzut przygotowania do wprowadzenia zabronionych substancji do obrotu, za który może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie