Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Od kontroli do aresztu...

Data publikacji: 05 grudnia 2015 r. 14:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Od kontroli do aresztu...
 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu  na terenie Koszalina miał ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków. Zarzut za posiadanie znacznej ilości zabronionych środków, to pierwsze konsekwencje prawne jakie już spotkały mężczyznę. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna wpadł w ręce policji w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej. 33-latek jadąc wraz ze swoją znajomą samochodem, został zatrzymany przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego. W czasie legitymowania kierujący zachowywał się bardzo nerwowo. Funkcjonariusze po sprawdzeniu samochodu już wiedzieli jaka była tego przyczyna. W jednym ze schowków, znaleźli woreczek strunowy  z zawartością suszu roślinnego. Jak się okazało, była to niewielka ilość marihuany. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków, policjanci z koszalińskiej drogówki przy użyciu narkotestera wykonali wstępne badanie. Wynik przeprowadzonego testu wykazał obecność THC w organizmie kierującego.

Podczas przeszukania mieszkania, które zajmował mężczyzna, funkcjonariusze  znaleźli ukrytą w lodówce znaczną ilości narkotyków. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 723 gramy amfetaminy, 313 gramów marihuany oraz 92 gramy mefedronu. Narkotyki podzielone były na  działki i przygotowane do sprzedaży.

Tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za udzielanie zabronionych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej Ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał także zarzut przygotowania do wprowadzenia zabronionych substancji do obrotu, za który może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA