Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Nielegalne automaty

Data publikacji: 02 grudnia 2015 r. 10:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Nielegalne automaty
 

Osiem nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości blisko 100 tysięcy złotych zabezpieczyli koszalińscy policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celnego. Ich właścicielowi może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat. 

Działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali, gdzie w jednym z punktów zabezpieczyli 8 automatów do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone  w celach komercyjnych. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające  w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości blisko 100 tysięcy złotych i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. 

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Idioci
2015-12-02 10:53:03
A kto w ogóle korzysta z takich automatów?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA