sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Areszt za rozbój na drodze

Areszt za rozbój na drodze

Areszt za rozbój na drodze
Data publikacji: 2015-12-03 11:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1515 44959

Trzy miesiące aresztu dla każdego ze sprawców rozboju, to efekt pracy chojeńskich policjantów i decyzji sądu. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę na drodze Moryń-Macierz. Trzej mężczyźni jadący samochodem osobowym marki VW Golf zajechali drogę kierującemu autem 36 -latkowi. Sprawcy użyli wobec niego przemocy, uderzali pięściami po głowie i kopali po całym ciele. Sprawcy następnie ukradli pokrzywdzonemu saszetkę z  pieniędzmi, telefon iPhone4. Ze środka auta zabrali dodatkowo 600 zł i drugi telefon. Jak się okazało pokrzywdzony doznał złamania podudzia i zwichnięcia stopy.

Poinformowani o rozboju policjanci natychmiast podjęli działania, które doprowadziły do zatrzymania trzech sprawców napadu rabunkowego. Mundurowi odzyskali też  część skradzionych przedmiotów.

Sprawcami tego czynu są trzej mieszkańcy gminy Moryń w wieku: 25 - 36 - lat. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie po zabraniu materiału dowodowego  postawili każdemu z nich zarzut dokonania rozboju.

Sąd po zapoznaiu się z materiałami postępowania podjął deczyzję, że  najbliższe trzy miesiące mężcyzźni  spędzą za kratkami.
Za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(isz)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

pytanie
komu zabrano materiał dowodowy??
2015-12-03 22:55:24
@Film
Eee... przejechać po nich nie mógł. Wtedy dopiero by się do niego dobrał wymiar sprawiedliwości (?). Lepiej dostać wpierd.l niż się bronić. Sorry, takie mamy prawo.
2015-12-03 13:17:17
Film
"Trzej mężczyźni jadący samochodem osobowym marki VW Golf zajechali drogę kierującemu autem 36 -latkowi." Czyli co, 36-latek kierował autem, a pasażerowi zajechali sami sobie drogę? Poza tym, zajechali drogę pierwszemu lepszemu kierowcy, tak na chybił trafił? Coś podejrzanego. No i dlaczego kierowca nie wycofał i nie uciekł, albo nie przejechał po nich, jak na filmach?
2015-12-03 11:33:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie