Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Od dziś głosowanie!

Data publikacji: 03 października 2016 r. 00:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Od dziś głosowanie!
 

Do minionej środy czekaliśmy na propozycje od naszych Czytelników, gdzie tej jesieni powinniśmy posadzić nowe cebule kwiatów wiosny – krokusów. W jakim miejscu zasadzimy krokusowe pole? Decyzja jest teraz także w rękach naszych Czytelników. A od dziś, poniedziałku, do 12 października (włącznie) czekamy na Państwa głosy. Ruszamy z sms-owym głosowaniem.

To już piąta edycja „krokusowej rewolucji” z „Kurierem Szczecińskim”. Każdy może się włączyć do tej pożytecznej inicjatywy, która wzięła początek od pomysłu Marii Myśliwiec, przewodniczącej Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn. Krokusowa rewolucja dociera do coraz odleglejszych zakątków Szczecina, a nawet poza jego granice, jak choćby do Mierzyna, Golczewa, Reska, Goleniowa czy Kołobrzegu. A dzięki wsparciu i zaangażowaniu Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów” idea nabrała realnego wymiaru.

W tym roku na starcie mamy do posadzenia 30 tysięcy krokusów od „Kuriera” i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Chcemy je posadzić wspólnie z Czytelnikami. Dzięki Wam – jak dotąd – udało się ożywić m.in. przestrzeń dawnej alei kwiatowej, upiększyć jeden z tarasów Wałów Chrobrego oraz brzegi Jeziora Słonecznego na Gumieńcach.

Poniżej prezentujemy listę 10 propozycji. To wciąż tylko sugestie, gdzie, na których placach i przy których ulicach warto posadzić kolejne krokusy. Z nich teraz nasi Czytelnicy – w głosowaniu SMS-owym – wybiorą najatrakcyjniejszą z lokalizacji. Z głosowaniem ruszymy w najbliższy poniedziałek, 3 października. Potrwa ono do 12 października. Na sadzeniu spotkamy się w wybranym przez Czytelników miejscu w sobotę, 22 października.

Aby wskazać dla „krokusowej rewolucji" najlepszą z lokalizacji, wystarczy zagłosować, wysyłając SMS na numer 7148 o treści KROKUSY.X, gdzie w miejsce X wpiszemy przyporządkowaną miejscu liczbę od 1 do 10 (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT).

A oto lista:

1. ul. Duńska (pas zieleni wzdłuż ulicy) - (SMS o treści: KROKUSY.1)

2. ul. Niemierzyńska ( na skarpie) - (SMS o treści: KROKUSY.2)

3. Park Przygodna na Gumieńcach - (SMS o treści: KROKUSY.3)

4. ul. Południowa (pas zieleni przy Rondzie Uniwersyteckim) - (SMS o treści: KROKUSY.4)

5. Skwer im. Jacka Nieżychowskiego przy rondzie Sybiraków -  (SMS o treści: KROKUSY.5)

6. Teatr Pleciuga (plac zieleni od ul. Wielkopolskiej) - (SMS o treści: KROKUSY.6)

7. Teren wokół Jeziorka Słonecznego - (SMS o treści: KROKUSY.7)

8. Teren wokół Stawu Brodowskiego - (SMS o treści: KROKUSY.8)

9.  ul. Walecznych (plac zieleni w pobliżu ronda Ułanów Podolskich) - Zdroje (SMS o treści: KROKUSY.9) 

10. ul. Zoologiczna - Kijewo -  (SMS o treści: KROKUSY.10)

Na głosy Czytelników czekamy do 12 pażdziernika, do godz. 23.59. Uwaga: głosujący będą mieli szansę wygrać 10 kalendarzy na 2017 rok  "Cały Szczecin w kwiatach". Potem, tj. 22 bm., posadzimy krokusy w miejscu wybranym przez Czytelników i - mamy nadzieję - z ich pomocą. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: 

Tak było w październiku 2015. Z naszymi Czytelnikami wówczas nad Jeziorkiem Słonecznym na Gumieńcach sadziliśmy nowe krokusy. Gdzie je posadzimy tej jesieni? Miejsce wybrane przez Czytelników poznamy po zakończeniu głosowania, czyli po 12 października.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gosc
2016-10-03 08:50:09
mailem bylo by taniej i wiecej glosow

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA