Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Krokusowe propozycje

Data publikacji: 30 września 2016 r. 08:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Krokusowe propozycje
 

Do minionej środy czekaliśmy na zgłoszenia od naszych Czytelników, gdzie – ich zdaniem – w tym sezonie jesiennym powinniśmy posadzić nowe cebule kwiatów wiosny – krokusów.

To już piąta edycja „krokusowej rewolucji” z „Kurierem Szczecińskim”. Każdy może się włączyć do tej pożytecznej inicjatywy, która wzięła początek od pomysłu Marii Myśliwiec, przewodniczącej Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn. Krokusowa rewolucja dociera do coraz odleglejszych zakątków Szczecina, a nawet poza jego granice, jak choćby do Mierzyna, Golczewa, Reska, Goleniowa czy Kołobrzegu. A dzięki wsparciu i zaangażowaniu Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów” idea nabrała realnego wymiaru.

W tym roku startujemy z trzydziestoma tysiącami krokusów od „Kuriera” i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Chcemy je posadzić wspólnie z Czytelnikami. Dzięki Wam – jak dotąd – udało się ożywić m.in. przestrzeń dawnej alei kwiatowej, upiększyć jeden z tarasów Wałów Chrobrego i brzegi Jeziora Słonecznego na Gumieńcach.

Każdej jesieni nasza „krokusowa rewolucja” pozytywnie nastraja zarówno najmłodszych, jak i starszych szczecinian, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także lokalne firmy, biura, mariny, administracje, instytucje. Co roku w październiku i listopadzie dołączają spontanicznie do akcji obsadzania cebulkami trawników, które już następnego roku – w marcu i kwietniu – zamieniają się w barwne dywany kwiatowe.

Poniżej prezentujemy listę 10 propozycji. To wciąż tylko sugestie, gdzie, na których placach i przy których ulicach warto posadzić kolejne krokusy. Z nich teraz nasi Czytelnicy – w głosowaniu SMS-owym – wybiorą najatrakcyjniejszą z lokalizacji. Z głosowaniem ruszymy w najbliższy poniedziałek, 3 października. Potrwa ono do 12 października. Na sadzeniu spotkamy się w wybranym przez Czytelników miejscu w sobotę, 22 października. 

1. ul. Duńska (pas zieleni wzdłuż ulicy)

2. ul. Niemierzyńska ( na skarpie)

3. Park Przygodna na Gumieńcach

4. ul. Południowa (pas zieleni przy Rondzie Uniwersyteckim)

5. Skwer im. Jacka Nieżychowskiego przy rondzie Sybiraków.

6. Teatr Pleciuga (plac zieleni od ul. Wielkopolskiej)

7. Teren wokół Jeziorka Słonecznego

8. Staw Brodowski

9.  ul. Walecznych (plac zieleni w pobliżu ronda Ułanów Podolskich) - Zdroje

10. ul. Zoologiczna - Kijewo

©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wreszcie coś mądrego w Szczecinie !!
2016-09-30 09:43:37
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA