środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ochrona powinna pomóc

Ochrona powinna pomóc

Ochrona powinna pomóc
Data publikacji: 2016-02-06 08:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1922 115881

Pan Krzysztof ma problemy z chodzeniem. W piątek rano chciał wjechać na parking szpitala przy ul. Jagiellońskiej w Szczecinie. Jak zawsze przed wjazdem na teren placówki wylegitymował się dokumentem potwierdzającym jego niepełnosprawność. Ochrona jednak nie wpuściła go na parking, tłumacząc to remontem. Na placu postojowym były jednak wolne miejsca, a na jednym z nich, zarezerwowanym dla karetki stała nawet taksówka. Pan Krzysztof musiał zostawić auto naprzeciwko szpitala.

- Sam ledwo chodzę. Byłem zarejestrować mojego szwagra, który przeszedł wylew. W szpitalu nikt nie chciał mi wyjaśnić, dlaczego nie mogłem wjechać na parking, choć widziałem, że są na nim wolne miejsca. Ani w Zdunowie, ani na Unii Lubelskiej nigdy nie spotkałem się z czymś takim - skarży się pan Krzysztof.

- Faktycznie, na terenie naszej placówki trwa budowa nowego budynku administracyjnego i mogą wystąpić kłopoty z dostępnością do parkingu. Firma ochroniarska została o tym poinformowana i jeżeli w danym miejscu nie mogą parkować samochody, powinna wskazywać gościom inne miejsca. Zwrócimy uwagę, aby pracownicy ochrony dokładnie wyjaśniali pacjentom, gdzie mogą zostawiać samochody - tłumaczy Joanna Buczek z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Szczecinie. ©℗

(szymw)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

Pamiętam
Przywiozłem kiedyś pacjentkę do tego "szpitala". Pan ochroniarz nie wpuscił mnie pod izbę przyjęć, bo uznał, ze pacjentka wygląda zdrowo i chetnie się przejdzie. Pan kierownik administracji nie zechciał przyjąć skargi na ochroniarza, tłumacząc, ze to nie jego pracownik! Danych agencji ochrony tez nie mógł podać bo, tu cytat: musi chronić dane osobowe. Widziałem tam też scenę, jak pacjenci przeciskają się boczkiem przez bramkę obok szlabanu, bo w środku przejścia stał sobie godnie pan ochroniarz z papieroskiem. Ciekawe czy tym razem też ten sam. Siwy z tłustymi pekaesami?
2016-02-15 15:13:15
Eugeniusz
"Sam ledwo chodzę".Czyli człowiek chory, niesprawny fizycznie. I nadal kierowca ????
2016-02-07 09:45:34
Na dziesięciu chcących wjeżdżać samochodem na teren szpitala (czasem wręcz na salę chorych)
jeden ma takie uprawnienia jak ten Pan. Wiem o tym dobrze.
2016-02-06 10:48:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie