niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Okradała pacjentów

Okradała pacjentów

Okradała pacjentów
Data publikacji: 2016-01-29 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1832 112141

Zebrany przez policjantów z Dąbia materiał dowodowy pozwolił na postawienie 40-letniej sprawczyni aż 14 zarzutów, dotyczących kradzieży i przywłaszczenia. Kobieta w kilku szczecińskich szpitalach okradała personel i pacjentów. Wykorzystując ich chwilową nieobecność przeszukiwała szafki, w których przechowywali podręczne rzeczy.

- Kobieta zabierała pozostawione tam telefony komórkowe i portfele z pieniędzmi, dokumentami oraz kartami bankomatowymi. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że sprawczyni usłyszy kolejne zarzuty - informuje st. asp. Irena Kornicz.

Dwa dni temu policjanci z Dąbia otrzymali zgłoszenie z jednego ze szczecińskich szpitali, iż pacjenci ujęli kobietę, która pod nieobecność chorych w sali przeszukiwała ich szafki. Szybka reakcja obywateli zapobiegła kradzieży. 40-letnia mieszkanka powiatu gryfińskiego została przewieziona do komisariatu.

- Kryminalni z Dąbia wiążąc fakt obywatelskiego ujęcia z wcześniejszymi zgłoszeniami o kradzieżach w szpitalu ustalili, że kobieta ta może mieć związek z tymi sytuacjami. 
Praca operacyjna mundurowych wykazała, iż 40-latka od ponad półtora roku - od lutego 2014 do października 2015 - zajmowała się przestępczym procederem - dodaje Irena Kornicz. 

Sposób działania kobiety we wszystkich przypadkach był podobny. Sprawczyni wchodziła do szpitali i pod nieobecność przebywających tam osób zabierała pozostawione rzeczy lub przeszukiwała szafki pacjentów. Kobieta była już notowana za podobne przestępstwa. Teraz postawiono jej 14 zarzutów dotyczących kradzieży i przywłaszczenia. Za popełnione przestępstwa może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności. (p)

Komentarze

Solidaruch
A przed Solidarnosciom nikt nie kradl.
2016-01-30 05:41:38
Nic nie będzie;
dopóki Solidaruchy będą posłuszne Zachodowi, dobre jest wszystko co zrobili, robią i zrobią.
2016-01-29 21:20:46
A co będzie jak
się okaże, że dzieci miała, pracy nie miała i była bez szans na ich wykarmienie?...ku chwale Solidaruchów co szczeciński m.in. przemysł zlikwidowali...
2016-01-29 20:28:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie