piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Okradała pacjentów

Okradała pacjentów

Okradała pacjentów
Data publikacji: 2016-01-29 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1953 112141

Zebrany przez policjantów z Dąbia materiał dowodowy pozwolił na postawienie 40-letniej sprawczyni aż 14 zarzutów, dotyczących kradzieży i przywłaszczenia. Kobieta w kilku szczecińskich szpitalach okradała personel i pacjentów. Wykorzystując ich chwilową nieobecność przeszukiwała szafki, w których przechowywali podręczne rzeczy.

- Kobieta zabierała pozostawione tam telefony komórkowe i portfele z pieniędzmi, dokumentami oraz kartami bankomatowymi. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że sprawczyni usłyszy kolejne zarzuty - informuje st. asp. Irena Kornicz.

Dwa dni temu policjanci z Dąbia otrzymali zgłoszenie z jednego ze szczecińskich szpitali, iż pacjenci ujęli kobietę, która pod nieobecność chorych w sali przeszukiwała ich szafki. Szybka reakcja obywateli zapobiegła kradzieży. 40-letnia mieszkanka powiatu gryfińskiego została przewieziona do komisariatu.

- Kryminalni z Dąbia wiążąc fakt obywatelskiego ujęcia z wcześniejszymi zgłoszeniami o kradzieżach w szpitalu ustalili, że kobieta ta może mieć związek z tymi sytuacjami. 
Praca operacyjna mundurowych wykazała, iż 40-latka od ponad półtora roku - od lutego 2014 do października 2015 - zajmowała się przestępczym procederem - dodaje Irena Kornicz. 

Sposób działania kobiety we wszystkich przypadkach był podobny. Sprawczyni wchodziła do szpitali i pod nieobecność przebywających tam osób zabierała pozostawione rzeczy lub przeszukiwała szafki pacjentów. Kobieta była już notowana za podobne przestępstwa. Teraz postawiono jej 14 zarzutów dotyczących kradzieży i przywłaszczenia. Za popełnione przestępstwa może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności. (p)

Komentarze

Solidaruch
A przed Solidarnosciom nikt nie kradl.
2016-01-30 05:41:38
Nic nie będzie;
dopóki Solidaruchy będą posłuszne Zachodowi, dobre jest wszystko co zrobili, robią i zrobią.
2016-01-29 21:20:46
A co będzie jak
się okaże, że dzieci miała, pracy nie miała i była bez szans na ich wykarmienie?...ku chwale Solidaruchów co szczeciński m.in. przemysł zlikwidowali...
2016-01-29 20:28:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie