niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ochotnicy nie wyjadą do ognia

Ochotnicy nie wyjadą do ognia

Ochotnicy nie wyjadą do ognia
Data publikacji: 2018-06-19 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1637 334105

Strażacy ochotnicy z Barlinka czasowo nie będą wyjeżdżać do pożarów i innych zdarzeń ratowniczo-gaśniczych. Wszystko wskazuje na to, że ma to związek z rozmowami w sprawie powołania w mieście posterunku Państwowej Straży Pożarnej, o których nie poinformowano strażaków ochotników.

Wiadomość o możliwości powstania posterunku straży zawodowej w Barlinku pojawiła się tuż po wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka, które 19 maja odbyły się w Myśliborzu. Z pytaniem o szczegóły zwracali się do redakcji „Kuriera” zarówno miejscowi strażacy ochotnicy, jak i mieszkańcy. Na jednym z portali internetowych rozgorzała burzliwa dyskusja. Były słowa pochwały, ale też posypały się słowa krytyki pod adresem barlineckich strażaków ochotników. Ci ostatni twierdzą, że o takich sprawach, jak powołanie straży zawodowej, nie powinno się rozmawiać za ich plecami. Uważają, że dzieje się tak z jednego powodu. Wyrazili swoje zdanie w sprawie dofinansowania ich działalności ze strony Państwowej Straży Pożarnej i teraz są tego skutki. ©℗ 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 czerwca 2018 r.

Tekst i fot. J. Słomka

Komentarze

Strażak
Wstyd i hańba dla całej braci strażackiej. Mają sprzęt, przeszkolonych ludzi i nie będą wyjeżdżać do zdarzeń bo co? - Jaśnie Panowie z OSP Barlinek - jesteście brzydkim przykładem małostkowości i zadufania w sobie. Nie ma słów wytłumaczenia na takie zachowanie - strażak pomaga bliźnim - dla was ważniejsze są jakieś wojenki z psp. Można toczyć spory, ale taka sytuacja to KURIOZUM, Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy w Barlinku Wy będziecie stać i się patrzeć? TZW. strażacy OSP Barlinek - mieszkańcy wtedy powinni Was wychłostać - oczywiście pomoc dojedzie z innych jednostek OSP i oczywiście z PSP. WSTYD WSTYD WSTYD dla braci strażackiej, nie jesteście godni mieni się strażakiem - kimś kto zawsze udzieli pomocy.
2018-06-19 21:48:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy