Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Obywatelska postawa mieszkańców

Data publikacji: 15 czerwca 2017 r. 22:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:38
Obywatelska postawa mieszkańców
 

Mieszkańcy Szczecinka i okolic żywo reagują na nietrzeźwych kierujących. W ostatnich dniach odnotowano cztery przypadki uniemożliwienia jazdy pijanym kierowcom.

W pierwszym przypadku jadący za samochodem osobowym marki mercedes zauważył dziwne zachowanie kierującego poprzedzającym go samochodem. Zadzwonił na policję.

- Oficer dyżurny po otrzymaniu informacji natychmiast wysłał na miejsce patrol drogówki – informuje mł.asp. Anna Matys, rzeczniczka szczecineckiej policji. - Mundurowi zatrzymali mercedesa i przebadali kierującego alkomatem. W chwili badania miał 0,26 promila alkoholu w wydychany powietrzu. Kierującemu grozi teraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym od 6 m-cy do lat 3, a ponadto kara grzywny do 5 000 zł.

Kolejny przypadek nietrzeźwości kierującego został zauważony w… sklepie. Jeden z klientów stojący w kolejce do kasy zauważył, że poprzedzający go klient jest nietrzeźwy i kupuje alkohol. Nic w tym dziwnego. Ale po wyjściu ze sklepu nietrzeźwy klient wsiadł na stojący przy sklepie skuter i chciał odjechać. Mężczyzna, który właśnie wyszedł ze sklepu zareagował natychmiast.

- Zabrał motorowerzyście kluczyki i powiadomił policję – informuje Anna Matys. - Motorowerzysta był kompletnie pijany, badanie wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny przypadek miał miejsce w Jeleninie w gminie Szczecinek. Dwaj zataczający się mężczyźni, po zakupie alkoholu, chcieli spod sklepu odjechać samochodem. Uniemożliwili to mieszkańcy Jelenina blokując wyjazd. Jednego udało się wyciągnąć z samochodu jeszcze przed przyjazdem policji. Drugi został wyciągnięty przez policjantów. Jeden z nich miał 2, a drugi prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Również 66-letni mieszkaniec Szczecinka, który już po kilku głębszych pojechał samochodem po alkohol do marketu nie uniknie kary. Namierzyli go klienci sklepu, którzy natychmiast powiadomili policję. Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny i okazało się, że w wydychanym powietrzu było prawie 3 promille alkoholu. Mało tego, mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, ze posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na okres trzech lat. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

- Właściwa postawa świadków być może zapobiegła tragicznym zdarzeniom – mówi Anna Matys. - Świadczy to o tym, że coraz częściej mieszkańcy mówi „nie” pijanym kierowcom.

Policja apeluje, aby reagować na takie sytuacje i nie pozwalać zabijać na drodze. Telefon pod nr 997 lub 112 może uratować komuś życie.

(RB)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

TZ.
2017-06-16 12:49:17
"posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na okres trzech lat" He, he, he... Posiadać to można dom albo czołg. Ciekawe jak wygląda taki posiadany zakaz. Polska język, trudna język. Dla niektórych dziennikarzy.
Kiedyś...
2017-06-16 10:35:23
Kiedyś ORMO czuwało...
%
2017-06-16 07:06:53
Widać, że w niektórych miasteczkach jest tendencja do takich zachowań, bo w Szczecinie się o tym nie słyszy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA