Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kolejne obywatelskie ujęcie

Data publikacji: 15 czerwca 2017 r. 13:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:38
Kolejne obywatelskie ujęcie
 

Dwoje mieszkańców Stargardu uniemożliwiło kontynuowanie jazdy nietrzeźwemu kierowcy. W konsekwencji okazało się, że obcokrajowiec kierował mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. 

Stargardzcy policjanci wezwani zostali pod jeden z lokali nocnych przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie 19-letnia stargardzianka wspólnie z 20-letnim mieszkańcem Stargardu dostrzegli kierowcę pojazdu marki Dacia znajdującego się wstanie nietrzeźwości. Młodzi ludzie uniemożliwili mężczyźnie oddalenie się i oczekiwali z nim do przybycia mundurowych. 

Zatrzymanym okazał się 41-letni obcokrajowiec, który wyjaśnił, że w wolnej chwili po pracy postanowił z kolegami zwiedzić nocne lokale, a w trakcie zabawy spożywał alkohol. Badanie w jego organizmie wykazało prawie dwa promile alkoholu. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu, a kolejnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał stosowny zarzut. Zgodnie z obowiązującymi przepisami poddał się również samoukaraniu. 

- Postawa mieszkańców Stargardu z pewnością zasługuje na pochwałę i uznanie, bo w dużej mierze wszyscy mamy wpływ na ilość nietrzeźwych kierowców - mówi podkom. Łukasz Famulski - Reagując na niepokojące sytuacje przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa i eliminowania zagrożenia - dodaje.

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nadal...
2017-06-16 14:39:07
...ORMO czuwa!
TZ.
2017-06-16 12:43:18
Obcokrajowiec... Nie piszą kto, więc pewnie miłujący Polskę Ukrainiec.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA