sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Obskurnie na promenadzie

Obskurnie na promenadzie

Obskurnie na promenadzie
Data publikacji: 2016-01-03 20:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1695 84042

Sezon letni już dawno się zakończył, a władze Międzyzdrojów tolerują bałagan, jaki zostawili po sobie niektórzy gastronomicy. Zwinęli biznes i pojawią się dopiero na wiosnę. Tymczasem szkaradne budy psują wizerunek promenady.

Promenada Gwiazd, to niby główna ulica Perły Bałtyku, ale w niektórych miejscach przypomina slamsy, a nie atrakcyjny kurort. Jak widać na zdjęciu, niektórzy gastronomicy zakończyli sezon, zabili płytami wiórowymi okna i zostawili zwisające kotary. Całość upiększają pozasychane liście, które leżeć tu będą jeszcze przez kilka miesięcy. Takich widoków jest wiele, ale jakoś władzom gminy i straży miejskiej to nie przeszkadza.

Widoczny na zdjęciu obiekt to klasyczna budowla tymczasowa, która może stać jedynie 120 dni, a potem trzeba ją rozebrać, co muszą wyegzekwować urzędnicy magistratu. Ale ci jakoś się do tego nie palą. Nie przejmują się bałaganem, jaki oglądają turyści i goście odwiedzający Międzyzdroje w sezonie zimowym. A przecież stare przysłowie mówi: "Jak cię widzą, tak cię piszą".

Kilka lat temu władze Rewala wypowiedziały wojnę obskurnej zabudowie i wszystkim namiotom imitującym punkty handlowe i gastronomiczne. Podjęto stosowną uchwałę i wszystkie szkaradne budy zniknęły. Ich właściciele postawili nowe budynki, które przyciągają wzrok i pokazują, że jak się chce, to można zmusić ludzi do porządku. Przykład ten polecamy władzom Międzyzdrojów. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Na promenadzie w Międzyzdrojach wciąż króluje handlowa zabudowa od Sasa do Lasa. Turyści, którzy teraz tu wypoczywają oglądają wiele takich opuszczonych bud.

 

 

 

Komentarze

E...Tam
Można by zrobić podobnie jak w Rewalu uchwała i po sprawie, ale co na to Obrońcy Demokracji. Tylko patrzeć na manifestacje KODu. Przecież nie wolno zmuszać ludzi do rozbierania takich użytecznych obiektów, za rok znów posłużą, a że brzydkie- to rzecz gustu - nie bądźmy tak ograniczeni to co kiedyś było wstrętne teraz jest w Europie sztuką. Niemieccy turyści jak na razie się nie skarżą więc jest po Europejsku i .Nowocześnie (a i ekologicznie bo budki częściowo drewniane). ;)
2016-01-03 21:00:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie