środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Obskurnie na promenadzie

Obskurnie na promenadzie

Obskurnie na promenadzie
Data publikacji: 2016-01-03 20:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1567 84042

Sezon letni już dawno się zakończył, a władze Międzyzdrojów tolerują bałagan, jaki zostawili po sobie niektórzy gastronomicy. Zwinęli biznes i pojawią się dopiero na wiosnę. Tymczasem szkaradne budy psują wizerunek promenady.

Promenada Gwiazd, to niby główna ulica Perły Bałtyku, ale w niektórych miejscach przypomina slamsy, a nie atrakcyjny kurort. Jak widać na zdjęciu, niektórzy gastronomicy zakończyli sezon, zabili płytami wiórowymi okna i zostawili zwisające kotary. Całość upiększają pozasychane liście, które leżeć tu będą jeszcze przez kilka miesięcy. Takich widoków jest wiele, ale jakoś władzom gminy i straży miejskiej to nie przeszkadza.

Widoczny na zdjęciu obiekt to klasyczna budowla tymczasowa, która może stać jedynie 120 dni, a potem trzeba ją rozebrać, co muszą wyegzekwować urzędnicy magistratu. Ale ci jakoś się do tego nie palą. Nie przejmują się bałaganem, jaki oglądają turyści i goście odwiedzający Międzyzdroje w sezonie zimowym. A przecież stare przysłowie mówi: "Jak cię widzą, tak cię piszą".

Kilka lat temu władze Rewala wypowiedziały wojnę obskurnej zabudowie i wszystkim namiotom imitującym punkty handlowe i gastronomiczne. Podjęto stosowną uchwałę i wszystkie szkaradne budy zniknęły. Ich właściciele postawili nowe budynki, które przyciągają wzrok i pokazują, że jak się chce, to można zmusić ludzi do porządku. Przykład ten polecamy władzom Międzyzdrojów. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Na promenadzie w Międzyzdrojach wciąż króluje handlowa zabudowa od Sasa do Lasa. Turyści, którzy teraz tu wypoczywają oglądają wiele takich opuszczonych bud.

 

 

 

Komentarze

E...Tam
Można by zrobić podobnie jak w Rewalu uchwała i po sprawie, ale co na to Obrońcy Demokracji. Tylko patrzeć na manifestacje KODu. Przecież nie wolno zmuszać ludzi do rozbierania takich użytecznych obiektów, za rok znów posłużą, a że brzydkie- to rzecz gustu - nie bądźmy tak ograniczeni to co kiedyś było wstrętne teraz jest w Europie sztuką. Niemieccy turyści jak na razie się nie skarżą więc jest po Europejsku i .Nowocześnie (a i ekologicznie bo budki częściowo drewniane). ;)
2016-01-03 21:00:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie