Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Kąpielisko bez dyskotek i hotelowych plaż?

Data publikacji: 05 listopada 2015 r. 10:32
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Kąpielisko bez dyskotek i hotelowych plaż?
 

Od przyszłego sezonu obiekty gastronomiczno-handlowe na plaży w Międzyzdrojach nie będą mogły zająć powierzchni większej niż 150 mkw. – zdecydowali międzyzdrojscy radni. Samorządowcy nie chcą też na plaży nocnych dyskotek. 

Nie więcej niż osiem (jak dotychczas) punktów gastronomicznych i po jednej wypożyczalni sprzętu plażowego przy każdym z ośmiu zejść na plażę, dwie wodne zjeżdżalnie, zachowanie 10 przebieralni i scentralizowanie plażowej rekreacji na większej powierzchni i w jednym miejscu – to główne założenia Rady Miejskiej Międzyzdrojów, wypracowane podczas wspólnego posiedzenia wszystkich stałych komisji w sprawie lokalizacji punktów handlowo-gastronomicznych na plaży przez trzy kolejne sezony.

Po tym sezonie większość plażowych dzierżaw dobiegła końca, stąd konieczność określenia, jak dalej ma wyglądać zagospodarowanie plaży.

Włodarze kurortu przyznają, że wpływy z sezonowych dzierżaw w dużym stopniu pokrywają koszty utrzymania plaży. W tym roku z tego tytułu do gminnego budżetu w sumie wpłynęło ponad 410 tys. zł. Koszty utrzymania kąpieliska (w tym sprzątanie, obsługa ratownicza i badania) w tym sezonie to wydatek ok. 460 tys. złotych.

– Status plaży uległ zmianie. Dotychczasowe bezterminowe umowy użyczenia zostały zmienione decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego na trzyletnie umowy dzierżawy z możliwością przedłużenia na kolejne okresy. Obecnie dzierżawimy plażę do końca grudnia 2018 roku, i na taki okres możemy planować jej zagospodarowanie – wyjaśnia Leszek Dorosz, burmistrz gminy.

Uzgodniono, że liczba punktów na plaży przeznaczonych pod dzierżawę nie ulegnie zmianie, a miejsca zostaną rozdysponowane bezprzetargowo. ©℗

Tekst i fot. (maz)

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 5 listopada 2015 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

eeee
2015-11-05 11:06:29
Wpływy z dzierżaw 410 tys. utrzymanie plaż 410. Pokrywa koszty. To sobie poszukałem "Do kasy gminy wpłynęło w tym roku więcej pieniędzy z opłaty klimatycznej. W poprzednich przy obowiązującej stawce 1,91 zł dziennie od osoby w 2010 r wpływy z tego tytułu zamknęły się kwotą 860 tys zł, a w 2011 r – 968 tys zł. W tym roku stawka dzienna wynosiła zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Międzyzdrojów 2 zł dziennie od osoby i szacunkowy wpływ do gminnej kasy ma wynieść 1,06 mln zł." Z opłat klimatycznych samych wpływa ponad milion zł. Czy dyskoteki za 460 tys. robią klimat za 1mln zł? Można kasować za wszystko ale jedno wyklucza drugie.
ŚWIETNA WIADOMOŚĆ
2015-11-05 10:47:54
W końcu rządzący pomyśleli o plażowiczach i odpoczywających osobach starszych i rodzinach z dziećmi. Przecież to, co się dzieje, to woła o pomstę do nieba. Oby tylko ktoś nie wyszukiwał kruczków prawnych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA