niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kąpielisko bez dyskotek i hotelowych plaż?

Kąpielisko bez dyskotek i hotelowych plaż?

Kąpielisko bez dyskotek i hotelowych plaż?
Data publikacji: 2015-11-05 10:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1691 35564

Od przyszłego sezonu obiekty gastronomiczno-handlowe na plaży w Międzyzdrojach nie będą mogły zająć powierzchni większej niż 150 mkw. – zdecydowali międzyzdrojscy radni. Samorządowcy nie chcą też na plaży nocnych dyskotek. 

Nie więcej niż osiem (jak dotychczas) punktów gastronomicznych i po jednej wypożyczalni sprzętu plażowego przy każdym z ośmiu zejść na plażę, dwie wodne zjeżdżalnie, zachowanie 10 przebieralni i scentralizowanie plażowej rekreacji na większej powierzchni i w jednym miejscu – to główne założenia Rady Miejskiej Międzyzdrojów, wypracowane podczas wspólnego posiedzenia wszystkich stałych komisji w sprawie lokalizacji punktów handlowo-gastronomicznych na plaży przez trzy kolejne sezony.

Po tym sezonie większość plażowych dzierżaw dobiegła końca, stąd konieczność określenia, jak dalej ma wyglądać zagospodarowanie plaży.

Włodarze kurortu przyznają, że wpływy z sezonowych dzierżaw w dużym stopniu pokrywają koszty utrzymania plaży. W tym roku z tego tytułu do gminnego budżetu w sumie wpłynęło ponad 410 tys. zł. Koszty utrzymania kąpieliska (w tym sprzątanie, obsługa ratownicza i badania) w tym sezonie to wydatek ok. 460 tys. złotych.

– Status plaży uległ zmianie. Dotychczasowe bezterminowe umowy użyczenia zostały zmienione decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego na trzyletnie umowy dzierżawy z możliwością przedłużenia na kolejne okresy. Obecnie dzierżawimy plażę do końca grudnia 2018 roku, i na taki okres możemy planować jej zagospodarowanie – wyjaśnia Leszek Dorosz, burmistrz gminy.

Uzgodniono, że liczba punktów na plaży przeznaczonych pod dzierżawę nie ulegnie zmianie, a miejsca zostaną rozdysponowane bezprzetargowo. ©℗

Tekst i fot. (maz)

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 5 listopada 2015 roku

Komentarze

eeee
Wpływy z dzierżaw 410 tys. utrzymanie plaż 410. Pokrywa koszty. To sobie poszukałem "Do kasy gminy wpłynęło w tym roku więcej pieniędzy z opłaty klimatycznej. W poprzednich przy obowiązującej stawce 1,91 zł dziennie od osoby w 2010 r wpływy z tego tytułu zamknęły się kwotą 860 tys zł, a w 2011 r – 968 tys zł. W tym roku stawka dzienna wynosiła zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Międzyzdrojów 2 zł dziennie od osoby i szacunkowy wpływ do gminnej kasy ma wynieść 1,06 mln zł." Z opłat klimatycznych samych wpływa ponad milion zł. Czy dyskoteki za 460 tys. robią klimat za 1mln zł? Można kasować za wszystko ale jedno wyklucza drugie.
2015-11-05 11:06:29
ŚWIETNA WIADOMOŚĆ
W końcu rządzący pomyśleli o plażowiczach i odpoczywających osobach starszych i rodzinach z dziećmi. Przecież to, co się dzieje, to woła o pomstę do nieba. Oby tylko ktoś nie wyszukiwał kruczków prawnych.
2015-11-05 10:47:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie