Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Pomagają młodym ludziom

Data publikacji: 24 listopada 2015 r. 14:51
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Pomagają młodym ludziom
Karolina Flacht i Bartosz Ślaski – filary Fundacji i Pracowni MiD  

Od kilku lat Karolina Flacht, wspólnie ze stworzonym przez siebie zespołem, zaraża młodych ludzi pasją działania. Pokazuje, że można spędzić czas kreatywnie, bez narkotyków.

Karolina Flacht jest założycielką i prezesem zarządu Fundacji oraz Pracowni Motywacja i Działanie, prężnie działającej na terenie Międzyzdrojów, Świnoujścia i od niedawna w Kamieniu Pomorskim. Fundacja ma trzy założenia: profilaktykę, wolontariat i animację czasu wolnego, zaś pracownia jest stricte bardziej medyczna (poradnia terapii uzależnień).

– Budując zespół, stawiałam na to, aby tworzyli go specjaliści w różnych dziedzinach – podkreśla założycielka fundacji i pracowni MiD. – Tworzy go sześć osób. Ja jestem specjalistką terapii uzależnień od narkotyków, trenerem warsztatów, terapeutą motywującym. Bartosz Ślaski (wiceprezes MiD) to terapeuta uzależnień, trener młodzieżowy, ekonomista, a także muzyk (specjalizacja: gitara i akordeon). Ewa – z zawodu terapeuta zajęciowy, w naszej fundacji odkryła ostatnio, że pracę terapii zajęciowej chciałaby przełożyć na formę warsztatów kulinarnych. Ruda jest socjologiem oraz specjalistą do spraw profilaktyki i najfajniej pracuje w szkołach. Justyna jest koordynatorem wolontariatu i pedagogiem animacji społecznej, a Sebastian – trenerem sportów skate. Teraz działamy w Międzyzdrojach i Świnoujściu, od stycznia tego roku nawiązaliśmy także współpracę z Kamieniem Pomorskim. W tym roku również bardzo mocno współpracowaliśmy z Wolinem.

Wiodącym programem fundacji jest go!pro.Art.notDrugs. Biorą w nim udział 23 osoby. ©℗

Tekst i fot. Małgorzata Aftewicz

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 24 listopada 2015 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mylne PO-dejscie do sprawy,
2015-11-24 23:42:41
Spogladajac na zdjecie... to w pierszej chwili wydawalo mi sie, ze to "reklama UE" o nowych imigrantach z Syrii czy innego Afrykanskiego regionu ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA