Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Obezwładnili nożownika, pomogli poszkodowanym. Zostali docenieni

Data publikacji: 08 lutego 2019 r. 18:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Obezwładnili nożownika, pomogli poszkodowanym. Zostali docenieni
 

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek spotkał się z mężczyznami, którzy w grudniu ub. roku podczas jednego z seansów filmowych w Multikinie w Centrum Handlowym Galaxy obezwładnili nożownika i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Spotkanie odbyło się w piątek w szczecińskim Urzędzie Miasta.

- Bardzo dziękujemy za waszą  postawę i zaangażowanie, chcieliśmy pokazać panów jako te osoby,  z których warto brać przykład - zwracał się do wyróżnionych prezydent. - Żyjemy w takich czasach, w których ludzie rzadko reagują na to, co się dzieje dookoła. Dlatego warto zachować zimną krew i w odpowiedni sposób wykorzystywać swoje umiejętności oraz doświadczenie.

Piotr Krzystek postanowił uhonorować pięć osób za bohaterski czyn. Wyróżnieni zostali: Tomasz Wolak, żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej, Maciej Ejsmont, Łukasz Bocian, Marek Żukowski, Michał Rutkowski. Uhonorowany został również st. asp. Krzysztof Szewczyk z Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie, który już po służbie (również w grudniu 2018 roku), podczas dodatkowej pracy przy monitoringu przeciwpożarowym w Galaxy pomógł uratować mężczyznę, u którego wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne oraz pamiątkowe zegarki.
- Gdy byłem w kinie w pewnym momencie podczas seansu usłyszałem krzyk i zobaczyłem szamotaninę, wszystko się działo bardzo szybko, miałem bardzo mało czasu na reakcje. Po błyskawicznej  ocenie sytuacji postanowiłem ratować życie człowieka - wspominał Maciej Ejsmont, który udzielił pierwszej pomocy jednemu z poszkodowanych. - Pierwszy raz w ten sposób mogłem pomóc drugiemu człowiekowi. Było to instynktowne. Nie uważam się za bohatera. Był to po prostu mój obywatelski obowiązek.
Przypomnijmy, że do tragicznego wydarzenia doszło 23 grudnia 2018 roku w szczecińskim Multikinie znajdującym się w Centrum Handlowym Galaxy.  Dwudziestosześcioletni napastnik zaatakował nożem dwóch mężczyzn podczas seansu filmowego. Jeden z nich zginął od zadanych nożem ciosów, drugi zaś z ranami szyi trafił do szpitala. Nożownik przebywa w areszcie. Obecnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. Napastnikowi za zabójstwo grozi dożywocie.

Kamil Krukowski

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brr
2019-02-09 01:39:20
Kot pies i sikawka trio
krzyś
2019-02-08 20:52:50
Tego policjanta to chyba z prosto z patrolu ściągnęli
SZACUN
2019-02-08 19:03:35
Strażak i żołnierz na galowo a ten policjant to chyba prosto z poligonu w jakimś ćwiczebnym mundurze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA