Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

Data publikacji: 27 listopada 2017 r. 22:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:56
Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera
 

Uniwersytet Szczeciński objął honorowym patronatem ogólnopolską akcję charytatywną pod nazwą „VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”. Podstawowym założeniem przedsięwzięcia jest idea krzewienia postaw patriotycznych, a jednocześnie pomoc zasłużonym dla Polski bohaterom. 

Działania będą polegały w głównej mierze na zbiórce, rozwiezieniu oraz wręczeniu paczek zawierających artykuły spożywcze i chemiczne, kombatantom oraz weteranom II wojny światowej i podziemia niepodległościowego. Odbywają się przy współpracy ze Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i innymi organizacjami kombatanckimi. Przy rozwożeniu i wręczaniu paczek towarzyszyć będą organizatorom służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, a także harcerze i grupy rekonstrukcyjne.

Akcja ma na celu wsparcie potrzebujących kombatantów, a przede wszystkim pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie jest wciąż żywa. Organizatorzy chcą pokazać bohaterom, że dzięki ich heroicznej walce, naród, który wielokrotnie tracił niepodległość – zarówno polityczną, jak i terytorialną – zyskuje coraz większą świadomość i tym narodem nigdy być nie przestanie.

Władze US zwracają się zatem z prośbą o wsparcie tej szczytnej akcji – wedle własnych możliwości i uznania. W budynkach poszczególnych wydziałów znajdują się odpowiednio oznakowane pojemniki, do których można przekazywać wsparcie. Może to być żywność oraz artykuły chemiczne. Liczy się każdy dar.

(p)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA