Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

O świecie sprzed YouTube’a i nie tylko. Spacery dla młodzieży

Data publikacji: 2021-06-22 17:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-22 17:43
O świecie sprzed YouTube’a i nie tylko. Spacery dla młodzieży
Fot. Mateusz Wysocki  

Bezpłatne spacery po Szczecinie dla młodzieży organizuje Klub Delta. W środę (23 czerwca) zaplanowana jest wycieczka pt. „Szczecin – miasto wolności”, a 28 czerwca (czyli już w tak wyczekane wakacje!) - „Jak grał klubowy Szczecin”. Początek obu o godz. 16.

- Za nami już dwa spacery z miejskimi przewodnikami, którzy poprowadzili młodych uczestników śladami historii Szczecina. Na chętnych czekają jeszcze dwa. Wszystko w ramach programu „Kultura zaprasza”. Można się jeszcze zapisywać. Program „Kultura zaprasza” realizowany jest przez gminę Szczecin od 2015 roku. Jego celem jest zmniejszać bariery dostępu do kultury, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży - informuje Kinga Rabińska. - Dotychczas uczestnicy odwiedzali szczecińskie instytucje kultury. W tym roku ruszają w miasto z przewodnikami, a wszystko spaja klamra historii własnej, rodzinnej, zamkniętej w historii miasta.

W środę Tomasz Wieczorek zabierze młodzież w podróż do miasta wolności - start przy fontannie u stóp Wałów Chrobrego.

- Nawiążemy do wydarzeń ważnych i symbolicznych dla naszego miasta, ale też całej Polski. Pojawimy się w miejscach, które stały się sceną dla działań wolnościowych i obywatelskich, a także przyczyniły się do przeprowadzenia przemian ustrojowych w i po 1989 roku - zapowiada przewodnik.

Z kolei Przemek Głowa opowiadać będzie o Szczecinie lat dziewięćdziesiątych: o świecie sprzed YouTube’a (tak, tak, był taki, choć trudno w to uwierzyć...), czyli czasach muzyki z kaset, płyt kompaktowych, walkmanów, adapterów i taśm magnetofonowych. - zbiórka na Bramie Portowej, przy wejściu do teatru Kameralnego.

- Będziemy wspominać niszowe kluby i nie zawsze legalne koncerty, kres cenzury, rodzący się wolny, muzyczny rynek, a także miejsca i wydarzenia wyrastające w pejzażu miasta, do którego z impetem wkracza Zachód – obiecuje przewodnik.

Udział w spacerach jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na: bit.ly/KulturaZaprasza.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ