Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Nowy żłobek w Szczecinie. „Talencik” już otwarty! [GALERIA]

Data publikacji: 2020-02-07 21:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-08 15:00
Nowy żłobek w Szczecinie. „Talencik” już otwarty!
Niepubliczny żłobek „Talencik".  

Niepubliczny żłobek „Talencik" Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp uroczyście otwarto w piątek (7 lutego). To kolejne miejsce zapewniające w Szczecinie opiekę nad dziećmi do lat trzech.

Żłobek dla 40 dzieci, w tym także z niepełnosprawnościami, został uruchomiony w ramach projektu, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

- Ten żłobek jest już drugą tego typu placówką naszej fundacji, pierwsza znajduje się w Pyrzycach - powiedziała Małgorzata Piotrowska, dyrektor Niepublicznego żłobka "Talencik" Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp. - Mamy również przedszkola i szkoły, tak więc fundacja prężnie działa w kierunku rozwoju oświaty i opieki nad dziećmi. W tej placówce zatrudniamy osiem osób - w tym pięć opiekunek, pielęgniarkę, panią sprzątającą i dyrektor. Obecnie zajmujemy się 40 dziećmi i już zaczynamy tworzyć listy rezerwowe dla ewentualnych kandydatów. Pokazuje to, że w mieście jest potrzeba, aby tego typu placówki powstawały i dawały szansę rodzicom na powrót do pracy.

- Wybraliśmy żłobek "Talencik" dla dzieci, ponieważ chciałabym wrócić do pracy, co jest bardzo ważne dla mnie. Do tego moje dzieci są na tyle rozwinięte, że potrzebują już kontaktu z osobami innymi niż mama. Ta placówka ma komfortowy system płatności, w którym koszty uczęszczania dziecka do żłobka są minimalne. Miejsce jest nowoczesne, czyste, więc postanowiliśmy spróbować i mogę stwierdzić, że niczego tutaj nie brakuje - powiedziała jedna z mam, Dorota Bysar.

Na uroczystości pojawili się samorządowcy i politycy.

Żłobek „Talencik" znajduje się przy al. Wojska Polskiego 69. 

(KP)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Joanna
2020-02-08 14:43:34
Wypraszam sobie moje dziecko nie jest ani Grodzkiego ani Arłukowicza...
Dla dzieci Grodzkiego, Arłukowicza i tych tam...
2020-02-07 23:34:23
.
!!!! Talencik.
2020-02-07 23:10:54
Będą wykuwać nowe kadry PO i KO ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA