Wtorek, 25 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nowe miejsca w trzech żłobkach

Data publikacji: 07 grudnia 2019 r. 09:16
Ostatnia aktualizacja: 08 grudnia 2019 r. 13:46
Nowe miejsca w trzech żłobkach
 

Blisko stu maluchów będzie mogło niedługo zostać przyjętych do miejskich żłobków w Szczecinie. Ruszył nabór na nowe miejsca stworzone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Planuje się, że zostaną uruchomione na początku lutego 2020 r.

Na dzieci będą czekać miejsca w Żłobku nr 2 (ul. K. Napierskiego 6c – 40 miejsc), Żłobku nr 3 (ul. Włościańska 3 – 40 miejsc) oraz Żłobku nr 6 (ul. Mazowiecka 11/12 – 16 miejsc). W trwającej rekrutacji mogą wziąć udział rodzice dzieci, które są w wieku lat trzech. Oferta skierowana jest do mieszkańców Szczecina, którzy są osobami niepracującymi (osoby bezrobotne, bierne zawodowo lub przebywające na urlopie wychowawczym) lub pracującymi, ale przebywającymi na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim i planują podjęcie zatrudnienia lub powrót do pracy. Rodzice przyjęci do projektu będą zobowiązani do podjęcia zatrudnienia w ciągu 3 miesięcy (najpóźniej do końca kwietnia 2020 r.) lub powrotu do pracy w dniu rozpoczęcia opieki nad dzieckiem w placówce (dot. osób przebywających na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim).

- Co ważne, o przyjęciu dziecka do żłobka nie będzie decydowała kolejność zgłoszeń, lecz liczna uzyskanych punktów - wyjaśnia Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta. - Pierwszeństwo mają rodzice lub opiekunowie prawni z niepełnosprawnościami oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych.

Na złożenie wymaganych dokumentów w siedzibie wybranego żłobka zainteresowani rodzice mają czas do 9 stycznia 2020 r. Rekrutacja ta jest prowadzona niezależnie od corocznych naborów do żłobków realizowanych w oparciu o elektroniczny system naboru, jednak każdy rodzic powinien być w nim zarejestrowany. Trzeba też pamiętać o tym, że przy podpisywaniu umowy uczestnictwa wymagane będzie oświadczenie dotyczące obowiązkowych szczepień ochronnych dziecka.

Szczegółowe informacje o naborze można uzyskać w Zespole Żłobków Miejskich w Szczecinie przy ul. Śląskiej 54 lub na stronie internetowej www.zespolzlobkow.szczecin.pl.

(gan)

Fot. UM

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA