wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe miejsca w trzech żłobkach

Nowe miejsca w trzech żłobkach

Nowe miejsca w trzech żłobkach
Data publikacji: 2019-12-07 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-08 13:46
Wywietleń: 466 431794

Blisko stu maluchów będzie mogło niedługo zostać przyjętych do miejskich żłobków w Szczecinie. Ruszył nabór na nowe miejsca stworzone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Planuje się, że zostaną uruchomione na początku lutego 2020 r.

Na dzieci będą czekać miejsca w Żłobku nr 2 (ul. K. Napierskiego 6c – 40 miejsc), Żłobku nr 3 (ul. Włościańska 3 – 40 miejsc) oraz Żłobku nr 6 (ul. Mazowiecka 11/12 – 16 miejsc). W trwającej rekrutacji mogą wziąć udział rodzice dzieci, które są w wieku lat trzech. Oferta skierowana jest do mieszkańców Szczecina, którzy są osobami niepracującymi (osoby bezrobotne, bierne zawodowo lub przebywające na urlopie wychowawczym) lub pracującymi, ale przebywającymi na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim i planują podjęcie zatrudnienia lub powrót do pracy. Rodzice przyjęci do projektu będą zobowiązani do podjęcia zatrudnienia w ciągu 3 miesięcy (najpóźniej do końca kwietnia 2020 r.) lub powrotu do pracy w dniu rozpoczęcia opieki nad dzieckiem w placówce (dot. osób przebywających na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim).

- Co ważne, o przyjęciu dziecka do żłobka nie będzie decydowała kolejność zgłoszeń, lecz liczna uzyskanych punktów - wyjaśnia Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta. - Pierwszeństwo mają rodzice lub opiekunowie prawni z niepełnosprawnościami oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych.

Na złożenie wymaganych dokumentów w siedzibie wybranego żłobka zainteresowani rodzice mają czas do 9 stycznia 2020 r. Rekrutacja ta jest prowadzona niezależnie od corocznych naborów do żłobków realizowanych w oparciu o elektroniczny system naboru, jednak każdy rodzic powinien być w nim zarejestrowany. Trzeba też pamiętać o tym, że przy podpisywaniu umowy uczestnictwa wymagane będzie oświadczenie dotyczące obowiązkowych szczepień ochronnych dziecka.

Szczegółowe informacje o naborze można uzyskać w Zespole Żłobków Miejskich w Szczecinie przy ul. Śląskiej 54 lub na stronie internetowej www.zespolzlobkow.szczecin.pl.

(gan)

Fot. UM

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie