sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca

Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca [GALERIA]

Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca
Data publikacji: 2019-12-12 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-04 23:06
Wywietleń: 1202 432838

Już działa w Szczecinie najnowszy miejski żłobek -„Zając Borówka”. Do placówki przy ulicy Bronisława Sobola (osiedle Wrzosowe Wzgórze) przyjęto 53 dzieci. Zapisy maluchów na ostatnie wolne miejsca jeszcze trwają.

 - To kolejne tego typu miejsce, które powstało na nowym osiedlu. Wiemy, że zainteresowanie żłobkami w Szczecinie jest duże, dlatego podejmujemy wszelkie działania by miejsc dla najmłodszych przybywało. Szukamy kolejnych lokalizacji - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Żłobek „Zając Borówka” został zlokalizowany przy ulicy Bronisława Sobola 2a (w rejonie ulicy Szosa Polska). Głównym celem realizacji inwestycji było umożliwienie powrotu na rynek pracy minimum 60 osobom (bezrobotnym/biernym zawodowo, pracującym) ze Szczecina, które pozostają poza nim w związku z urodzeniem dziecka lub urlopem (macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym) ze względu na konieczność pełnienia opieki nad dziećmi do lat 3. 

Gmina Szczecin na otwarcie żłobka „Zając Borówka” pozyskała dofinansowanie (3,6 mln zł) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.  Wykorzystała je na remont oraz zakup niezbędnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych. Został także zamontowany plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. W żłobku prowadzone będą też różne zajęcia dodatkowe dla dzieci: teatralne, z cyklu bajkowe koncerty czy muzyczno-ruchowe, ogólnorozwojowe. Dzieci mogą też liczyć na opieką specjalistów, np. psychologa czy logopedy.

– Takie miejsca dają możliwość rozwoju aspiracji zawodowych obojga rodziców. Nie każdy ma szczęście posiadania „instytucji” babci i dziadka, dlatego postawiliśmy też na takie formy wsparcia rodziców. Do tej pory dzięki eurofunduszom Regionalnego Programu Operacyjnego uruchomiliśmy 600 takich miejsc w regionie i nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Jesteśmy przed ogłoszeniem wyników kolejnego naboru w tym działaniu. Lokalizacja żłobka jest absolutnie trafiona i zapewne za jakiś czas „Zając Borówka” będzie wymagał rozbudowy – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Jednym z warunków przyjęcia dziecka do żłobka było podjęcie przez jego rodzica zatrudnienia w ciągu 3 miesięcy (od 3 grudnia do najpóźniej końca lutego 2020) lub powrót do pracy w dniu rozpoczęcia opieki nad dzieckiem w żłobku w przypadku osób przebywających na urlopach macierzyńskich lub rodzicielskich (2 grudnia 2019 r.). Dziecko do grupy utworzonej dzięki dotacji RPO może uczęszczać przez 12 miesięcy, ale opiekun w tym czasie musi być zatrudniony.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do "Zająca Borówki", w tym wzory niezbędnych dokumentów, są dostępne na stronie szczecińskiego Zespołu Żłobków Miejskich.

(g)

 Fot. UMWZ

Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca Nowy żłobek w Szczecinie. Są jeszcze wolne miejsca

Komentarze

@Antoni
ta dzielnica ma 3tys mieszkancow wiec nie wydziwiaj
2019-12-13 19:41:14
Antoni
60 dzieci pomieści żłobek, a potrzeba jest na ok. 2-3 tysiące. To jest tak wielki problem, że trzeba mieć dziecko aby o tym wiedzieć.
2019-12-13 18:27:43
Spokojnie
Ludzi z TBSów nie stać na to. Nie kpijcie z nich.
2019-12-13 10:58:28
Hahahah
Są wolne miejsca.... Hahahahahahhaa
2019-12-13 09:33:14
Wocia
Sukces Piotrusia... jeden żłobek dla bezrobotnych bo takie są wymagania... A w normalnej kolejce czeka ponad dwa tysiące dzieci...
2019-12-13 08:16:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie