Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Krokusowa rewolucja. „Wróbelki” posadziły szafranowe cebulki [GALERIA]

Data publikacji: 25 października 2019 r. 13:24
Ostatnia aktualizacja: 25 października 2019 r. 15:06
Krokusowa rewolucja. „Wróbelki” posadziły szafranowe cebulki
 

Sadzenie krokusowych cebulek z "Wróbelkami" ze Żłobka nr 8 przy ulicy Niedziałkowskiego w Szczecinie to czysta przyjemność. Placówka już drugi raz bierze udział w Krokusowej rewolucji, choć jej wychowankowie już wcześniej sami sadzili wrzosy.

Najmłodsi uczestnicy tej akcji posadzili w piątek tysiąc szafranowych cebulek oraz prawie trzysta wrzosów. Pomimo kilku pochmurnych dni przed wydarzeniem, "Wróbelkom" towarzyszyło słońce i błękitne niebo.

- Pogoda nam naprawdę sprzyja. W zeszłym roku padał deszcz i bałem się, że znowu tak będzie. Ale jest cudownie. Dzieci świetnie się bawią. Słuchają również rad pana Sylwiusza, zresztą jak my sami - mówił jeden z rodziców, którzy tłumnie przyszli pomóc swoim pociechom.

W piątek w żłobku wszyscy byli zadowoleni ze wspólnego sadzenia krokusów - dzieci, opiekunowie, rodzice, a także Sylwiusz Mołodecki, pomysłodawca akcji. Z chęcią odpowiadał na pytania dzieci oraz rodziców, jak należy sadzić cebulki, czym jest tak zwany "krokuśnik" oraz kiedy będzie można oglądać posadzone przez nie kwiaty.

Debiut w Krokusowej rewolucji 

- Już drugi raz bierzemy udział w Krokusowej rewolucji, choć wcześniej sami sadziliśmy wrzosy - mówiła Anna Bobrzyk, dyrektor placówki. Dzisiaj cały żłobek sadzi kwiaty, mamy jedenaście grup. Dzieci zawsze są zadowolone z sadzenia krokusów, to dla nich wielka radość. Chętnie bierzemy udział w ekologicznych akcjach.

Warto dodać, że Żłobek nr 8 w Szczecinie jako pierwszy w regionie wstąpił do Koła Ligi Ochrony Przyrody.

Fundatorem szafranów była firma ubezpieczeniowa pana Michała, taty małej Michalinki "Wróbelka".

(KaNa)

Na zdjęciu: Krokusowa rewolucja opanowała w piątek Żłobek nr 8 w Szczecinie.

Fot. Karolina Nawrocka

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA