czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy węzeł z rondem do jesieni

Nowy węzeł z rondem do jesieni (akt. 1)

Nowy węzeł z rondem do jesieni
Data publikacji: 2016-06-03 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 2208 136313

We wtorek (7 czerwca) rozpoczną się roboty drogowe na skrzyżowaniu ulic Wernyhory, Żołnierskiej, Mickiewicza i Reduty Ordona i Czorsztyńskiej. To jedne z najbardziej kolizyjnych i wypadkowych rejonów Szczecina od lat. Dochodziło tam rokrocznie do kilkudziesięciu wypadków. Po przebudowie ma być wygodniej i bezpieczniej. Koszt inwestycji, którą ZDiTM zlecił Grupie ZUE S.A. z Krakowa, to 9 mln 750 tys. zł. Zgodnie z warunkami umowy prace powinny zakończyć się do 19 października.

Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Żołnierskiej urządzone zostanie rondo o średnicy 22 m z jezdnią dwupasmową o szerokości 10 m. Natomiast u zbiegu ulic Mickiewicza i Czorsztyńskiej pojawi się sygnalizacja świetlna. Poprawi się także komfort i bezpieczeństwo pasażerów i pieszych. Przebudowane zostaną chodniki, perony przystankowe. Projekt zakłada m.in. przystanki autobusowo-tramwajowe. Ma powstać czytelny układ komunikacyjny w tym ruchliwym miejscu, gdzie z główną ulicą Mickiewicza zbiegają liczne boczne ulice, po których także regularnie kursują autobusy miejskie. Projekt obejmuje także przebudowę torowiska tramwajowego wzdłuż ulic Żołnierskiej i Mickiewicza, na odcinku od ul. Somosierry do przejścia dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Brzozowskiego.

- Bezpieczeństwo pasażerów i pieszych jest dla nas najważniejsze - przekonuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. - Zmiany, które pojawią się w tym rejonie nie przewidują żadnych obiektów gastronomicznych ani handlowych. Odstępstwa od projektu powodowałyby utratę rękojmi. Wszystkie osoby, które do tej pory miały pozwolenie na zajęcie pasa drogowego w tym miejscu zostały poinformowane o planowanej przebudowie i o docelowych rozwiązaniach już w styczniu 2015 roku - zaznacza.

Ruch tramwajowy będzie utrzymany przez cały okres trwania inwestycji, a przystanki zostaną tymczasowo przesunięte o kilkadziesiąt metrów.

Co czeka pasażerów i kierowców przez najbliższych kilka miesięcy do jesieni?

Komunikacja miejska kursować będzie bez zmian. Jak informuje Hanna Pieczyńska z ZDiTM, drogowcy na czas przebudowy i wymiany odcinka torowiska urządzą tzw. przelotki.

Dla kierowców będą następujące objazdy. Objazd od strony centrum – możliwy będzie dojazd do ulicy Wernyhory i dalej dojazd do ulicy Żołnierskiej ulicami Wernyhory – Klonowica i Żołnierską. Objazd od ulicy Czorsztyńskiej: od skrzyżowania z ul. Łukasińskiego, ulicami Łukasińskiego do Mickiewicza i dalej ulicami Wernyhory i Klonowica. Objazd od Krzekowa: ulicami Samosierry, Łukasińskiego do ul. Mickiewicza. Objazd od ul. Klonowica: ulicami Klonowica, Żołnierską, Samosierry, Łukasińskiego do ul. Mickiewicza. Objazd od ul. Szerokiej: ulicami Szeroką, Sosabowskiego, Łukasińskiego do ul. Mickiewicza. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

Na zdjęciu: W tym miejscu u zbiegu ulic Mickiewicza, Wernyhory, Żołnierskiej i Reduty Ordona od jesieni kierowcy jeździć będą przez nowe szczecińskie rondo, a pasażerowie tramwajów także nowym - po wymianie - odcinkiem torowiska.

 

Nowy węzeł z rondem do jesieni Nowy węzeł z rondem do jesieni

Komentarze

Realista
No cóż-współczuć należy kierowcom korzystającym w tym rejonie z objazdów ul.Łukasińskiego na odcinku od Czorsztyńskiej do Mickiewicza.To wąska w tym miejscu uliczka i na pewno nie będzie w stanie przyjąć całego ze wszystkich kierunków,ruchu pojazdów udających się w stronę Mickiewicza i dalej.Zator i gigantyczne korki w porze szczytowej rannej i popołudniowej-gwarantowany.
2016-06-03 11:05:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie