niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowy szlak rowerowy powstanie w Białogardzie

Nowy szlak rowerowy powstanie w Białogardzie

Nowy szlak rowerowy powstanie w Białogardzie
Data publikacji: 2019-11-07 23:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 13:34
Wywietleń: 507 426190

W Białogardzie ruszy budowa nowego szlaku rowerowego, który uzupełni istniejącą sieć miejską i połączy się ze Starym Kolejowym Szlakiem. Wicemarszałek Tomasz Sobieraj podpisał umowę wsparcia inwestycji środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

Nowy szlak będzie dwukierunkowy i poprowadzi rowerzystów od ul 1 maja, do ul. Dworcowej i stacji kolejowej PKP. Będzie liczył 330 metrów. Ma umożliwić bezpieczny i bezkolizyjny dojazd od centrum przesiadkowego do centrum Białogardu.

- Ta nowa infrastruktura z pewnością będzie konkurencją dla indywidualnego transportu samochodowego, co wpłynie na ograniczenie lokalnych zatorów i emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Zadanie, które zrealizuje miasto Białogard, wpisuje się w nasz wielki projekt budowy sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Spodziewamy się, że Białogard stanie się ważnym punktem dla rowerowych turystów, którzy będą tu zaczynać lub kończyć swoje przygody – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Budowa realizowanego przez Miasto Białogard zadania ruszy za kilka miesięcy, w lutym przyszłego roku i ma zostać zrealizowana do końca 2020 r. Warta 450 tys. zł inwestycja został wsparta środkami unijnymi w wysokości ponad 382 tys. zł. Projekt Budowa drogi rowerowej na ul. Dworcowej w Białogardzie jest realizowany w ramach Osi 2 Gospodarka niskoemisyjna.

Białogard to ważny węzeł kolejowy na mapie Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Jak oceniają pomysłodawcy, inwestycja przy ul. Dworcowej ułatwi dojazd do szlaków i sprawi, że turyści rowerowi będą mogli tu rozpoczynać lub kończyć swoją podróż. Po zakończeniu kolejnych inwestycji na trasie Stary Kolejowy Szlak na terenie Białogardu, szlak dla rowerów będzie przechodził po malowniczych nasypach i mostach białogardzkiej wąskotorówki. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji na realizację tras prowadzących do Karlina i Klępina Białogardzkiego. Cała trasa prowadzi od Wałcza do Białogardu, gdzie rozdziela się w kierunku Kołobrzegu i Koszalina.

(ip)

Fot. UMWZ

Nowy szlak rowerowy powstanie w Białogardzie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie