Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Nowy szlak rowerowy. Wykonawca przejął plac budowy

Data publikacji: 26 kwietnia 2019 r. 21:58
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:38
Nowy szlak rowerowy. Wykonawca przejął plac budowy
 

Rusza przebudowa drogi rowerowej na odcinku z Pleśnej (gmina Ustronie Morskie) do Mielna. To fragment Velo Baltica, jednego z czterech głównych szlaków tworzących Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Trasa wiedzie przez nadmorski las, w pobliżu plaży i wydm.

W piątkowe (26 kwietnia) popołudnie wykonawca odebrał plac budowy. Powstanie ponad 21,5 km odcinek, w tym 9,48 km nowej trasy. Rowerowi turyści będą mogli przejechać przez Mielno, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie i Sianożęty. Wartość inwestycji przekracza 7 mln zł, z czego ponad 6,1 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020. Prace potrwają do jesieni br.

Na razie w czasie słonecznym szlak z Mielna do Kołobrzegu jest piaszczysty, a po deszczu pełen kałuż i błota. Stan dróg i ścieżek gruntowych z roku na rok się pogarszał.

- Ten szlak w teorii istniał już od wielu lat, jego atrakcją był mieleński las i pobliskie bunkry, a teraz stanie się trasą rowerową z prawdziwego zdarzenia – uważa Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.

Realizowany w województwie projekt Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego niedługo będzie liczył 1100 km szlaków. Nowo budowane odcinki bowiem łączą się z istniejącymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż wybrzeża Bałtyku. ©℗

(m)

Fot. Waldemar KOSOWSKI

Na zdjęciu: Turystyka rowerowa to popularna forma rekreacji zarówno mieszkańców jak i gości z głębi kraju przybyłych na Pomorze Środkowe. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA