Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Na Velo Baltica przybyła trasa rowerowa Pleśna – Mielno [FILM]

Data publikacji: 24 września 2019 r. 21:30
Ostatnia aktualizacja: 24 września 2019 r. 21:30
Na Velo Baltica przybyła trasa rowerowa Pleśna – Mielno
 

Jest już dostępna malownicza nadbałtycka trasa rowerowa Pleśna-Mielno.  Nowy szlak umożliwia dotarcie do Koszalina, Kołobrzegu czy Darłowa i granicy Pomorza Zachodniego. 

- Ten szlak przez lata cieszył się sporą popularnością, dzięki takim atrakcjom jak mieleński las, okoliczne bunkry, pobliskie piękne plaże. Oplatając region siecią tras rowerowych Pomorza Zachodniego, nie mogliśmy przegapić tej perełki. Wpisanie odcinka z Pleśnej do Mielna w szlak Velo Baltica był oczywistością – mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Zrealizowana przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie inwestycja ma ok. 18 km, z czego blisko 9 km trasy rowerowej powstało od zera. Budowa rozpoczęła się pod koniec kwietnia br. i trwała niespełna pięć miesięcy. Kosztowała ponad 7,3 mln zł, z czego 6,1 mln zł stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020. Łącznie powstały cztery odcinki trasy, które pozwalają przejechać na rowerze przez Mielno, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie i Sianożęty, czyli miejscowości, w których są takie atrakcje jak przystań rybacka, latarnia morska, czy 16 południk.

Realizowany przez województwo zachodniopomorskie projekt Sieci Tras, to rowerowa rewolucja na Pomorzu Zachodnim, bo 1100 km szlaków. Nowo budowane odcinki łączą się z już istniejącymi ścieżkami bądź robionymi przez lokalne samorządy. Prowadząca wzdłuż wybrzeża Bałtyku trasa Velo Baltica po połączeniu wszystkich istniejących i budowanych odcinków będzie mieć w Zachodniopomorskiem  długość ok. 240 km.

(g)

Fot. UMWZ

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA