wtorek, 10 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowy pomysł na pomnik Lecha Kaczyńskiego

Nowy pomysł na pomnik Lecha Kaczyńskiego

Nowy pomysł na pomnik Lecha Kaczyńskiego
Data publikacji: 2017-03-18 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:31
Wywietleń: 3432 225297

Zarząd zachodniopomorskiej „Solidarności” podjął decyzję o użyczeniu miejsca na swojej posesji przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie pod budowę pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Wszelkie koszty budowy obiektu poniesie Społeczny Komitet Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego, na którego czele stoi prof. Seweryn Wiechowski, były rektor Pomorskiej Akademii Medycznej. Komitet zorganizował składkę pieniędzy na to przedsięwzięcie. Pierwotnie pomnik miał stanąć na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego, ten pomysł ostatecznie porzucono. Przeciwko budowie pomnika w tym miejscu protestowała część szczecinian.

(as)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

rob
BRAWO !!! PSLMISCI NA SWOJEJ DZIALCE WYBUDUJA swiatynie sw.lecha i niech tam skladaja ofiary i modla sie by sw. i niepkalany lech ochronil przed kratami, i nich sie tam modla i znosza ofiary i bija poklony cale dnie i noce, na swoim terenie a nie w miescie w centrum
2017-03-21 10:52:11
polska Polska
@ Dwie Polski: kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Kto, jak nie PiS, pierwszy donosił na Polskę w Brukseli? Kto wprowadził mowę nienawiści w polityce krajowej? Jak poniewierany zaczyna się bronić waszymi metodami to jest fala nienawiści? Moralność Kalego, pisia mać.
2017-03-20 10:25:41
Dwie Polski
Takiej fali nienawiści ze strony lewackiej opozycji ( PO , Nowoczesna , KOD , SLD ) nie było nigdy wcześniej w historii Polski. I to donoszenie na Polskę do Niemców. Mamy dwie Polski.
2017-03-20 07:42:27
miki
Ależ ci Pisowscy to nienawistni ludzie. Piana to im idzie z zmakniętych ust. Nie mogę pojąć, jak z jednej strony można się modlić i udawać "przyjemniaczka" a z drugiej pluć jadem na wszystko. Czy oni wiedzą co to znaczy usmiechać się, bawić, cieszyć się życiem. Na ich twarzach ciągle złość i smuta, a uśmiech jak komuś dzieje się źle. I przestańcie pisowcy ciągle wyć te same oklepane słowa - komuszki, lewacy, zakodowani itp. No coż jaki poziom intelektualny takie słownictwo. Tylko oceniam.
2017-03-19 16:11:42
wimceny
W Szczecinie powinien powstac pomnik - najwiekszy w Polsce, no na przyklad 50 metrow wysoki - wtedy Szczecin by wpisano do ksiegi rekordow, i prezes moze by czesciej przyjechal do Szczecina zwanego juz nie grodem Gryfa a wlasnie grodem Lecha...na czesc Lecha:-)
2017-03-19 15:34:06
Mam pomysł
Postawić na barce i będzie pływał w tę i we w tę, w tę i we w tę. To będzie coś oryginalnego.
2017-03-19 13:51:19
Nie lewakom
Tak towarzysze , pomnika to wy już w Szczecinie nie wybudujecie ani placu nie nazwiecie swoim idolem. Chyba , że resortowy chłopak Marchewka udostępni wam swoje mieszkanie.
2017-03-19 12:20:02
@"Rewanż"
Was już nie będzie! Czarnoksiężniki wyssą z was ostatnią kroplę życia! A my znów zaśpiewamy:"Wyklęty powstań ludu ziemi!"
2017-03-19 12:00:55
Rewanż
A w przyszłości , jeżeli lewacy i liberałowie będą chcieli wybudować pomnik jakiemuś swojemu idolowi to nie pozwolimy im . Będą musieli to zrobić w prywatnej posiadłości jakiegoś ich lewackiego milionera.
2017-03-19 11:16:14
Tata i Mama, Dziadek i Babcia - ponownie wam "wygarniaja"...
Ojjj... Komuszki, postkomuszki i zakodowani, ale was po przegranych Wyborach w dniu 25.10.2015 roku - dalej jeszcze ponosi...???
2017-03-19 10:11:29
@Tata odpowiada..
Zamiast odpowiedzieć na pytanie "Syn pyta", trzepiesz pianę i bełkoczesz o wszystkim, tylko nie o tym, o co zapytał.
2017-03-19 09:50:30
@"Tata odpo..."
Tzw. "komuniści" Przywieżli ze Lwowa do Gdańska pomnik króla Jana II Sobieskiego, Do Szczecina sprowadzili pomnik Kornela Ujejskiego, do Wrocławia -Panoramę Racławicką i Bibliotekę Ossolińskich. w Warszawie odbudowali Starówkę, katedry i Zamek Królewski.Nawet w malutkiej Cedyni uczcili księcia Mieszka I. A co robią PiSdzielcy? Niszczą pamiątki z czasu II Wojny Światowej i fałszują historię. Zapaskudzili Wawel trumnami nic nie znaczących małżonków K. Demolują Narodowy Pomnik - Puszczę Białowieską. Z "Solidarności" zrobili swoją służącą i klakiernię! Z trudem ustanowioną Konstytucję mają w du.pie tak, jak i X Przykazań!!!
2017-03-19 09:35:03
zed
Ale nikt tu w Szczecinie nie chcę żadnego pomnika Kaczyńskiego
2017-03-19 09:30:40
@"nowa propoz...."
Ja proponuję, aby arcyDieńga pokropił np. Kanał Zielony lub Parnicę i na ich dnie, w tej święconej wodzie ,stawiać pomniki tego Lecha... Na Odrę nie zasłużył.
2017-03-19 09:23:54
Tata odpowiada..
Jesli Syn pyta, to Tata odpowiada... "Synku" jesli jestes jeszcze mlody (?) naiwny i niedoswiadczony zyciem, to nie wiesz i nie masz najmniejszego pojecia... Komu... za Co... i ile... pomnikow powystawiali Komnunisci i postkomunisci w "swoich latach u Wladzy" tj. 1945-2015 ! Proponuje wiec pootwierac odpowiednie strony w Internecie lub wybrac sie do Miejskiej Biblioteki w Szczecinie - celem glebszego poczytania o pomnikowych Faktach i zdjeciach... z bylych 70 lat !!
2017-03-19 00:14:01
Nowa Propozycja...
A Ja proponuje postawic ten Pomnik na terenie Katedry w Szczecinie, by tak Komunisci jak i postkomunisci oraz zakodowani, jak najdalej sie od Niego trzymali... czyli tak daleko - jak Diabel od Swieconej Wody... !!
2017-03-18 23:42:12
Syn pyta
Pyta, co takiego dokonał, że aż mu pomniki w całej Polsce będą stawiać i że leży na Wawelu między królami. Nie wiem co powiedzieć. Pomóżcie! - Stary solidaruch.
2017-03-18 23:35:30
Stoczniowiec z Warskiego,
Pomnik bylego Prezydenta RP Lecha Kaczynskiego na terenie postkomunistycznej Solidarnosci, powstalej na podkradzionej Nazwie... na poczatku lat 1990-ch ! Ten Mieczyslaw Jurek, jako byly Kolejowy Komunista z Mysliborza, juz raz wystawil na przyczepie steropianowo-plastikowy "pomnik" D. Tuska... na Placu Rodla i do tego jeszcze bardzo mocno Go "pozlocil !! Nie, to zakrawa na Wielkie Kpiny... i Obraze Majestatu - ze strony Mieczyslawa Jurka ! Panie Jurek c.d. swojej "sztucznej kariery".... nie rob Pan z Powaznej Sprawy i bylego Prezydenta R.P. - Pana Profesora Lecha Kaczynskiego !!
2017-03-18 23:30:34
Zastajer
A wała nie pomnik.
2017-03-18 22:48:33
g1
Tak sobie przypominam ze ten Wielki uwielbiany Prezydent Lech Kaczyński miał 13% poparcia. I takimu pomnik? Żenada Nie w Szczecinie! !!
2017-03-18 20:47:04
tylko pytam...
Czy to ten Leszek, którego Wielki Lech Wałęsa wykopał ze swojej kancelarii za nieróbstwo i warcholenie? tylko pytam...
2017-03-18 19:20:47
Alfred
Czy Kaczyński to ten co z bratem ukradł księżyc ?
2017-03-18 18:37:02
mpl
Pomnik człowiekowi współodpowiedzialnemu za katastrofę lotniczą pomnik?! Myślę, że to jakby napluć rodzinom ofiar w twarz. Prezydent Kaczyński nie dokonał niczego za co należałoby mu postawić pomnik, więcej, absolutnie nie powinien leżeć na Wawelu (ale skoro już się stało to też bym go nie przenosił - zmarłym należy się spokój, nieważne co myślimy o ich dokonaniach za życia). Lech Kaczyński to postać co najmniej kontrowersyjna - pomnik to bardzo zły pomysł moim zdaniem.
2017-03-18 18:32:01
jojo
Na swojej posesji to mogą sobie pomnik kota jarka stawiać. Zakładając, że to ich posesja. Byleby nie na terenie publicznym czyli naszym. Oni czarnym dadzą, pomnik postawią ale nie przeczytałem nigdzie, żeby zebrali na biedne dzieci albo na karmę dla zwiarzaków ze schroniska, czy nawet drzewo nowe zasadzili. PIS to stan umysłu a nie partia. Wszelkie zło idzie zawsze z góry, takie jest przysłowie. A na kim się wzoruja i kogo słuchają. Każdy może sobie dopowiedzieć co dalej. Tak jak czytam innych, ja tylko opiniuję i oceniam po mojemu.
2017-03-18 17:55:31
antee
Żaden pomnik. Nie zgadzam się!
2017-03-18 17:52:53
Eksponowanie
Nie, nie, nie. Pomnik ma stanąć w miejscu, eksponowanym, godnym, w samym centrum Szczecina, aby każdy go widział, każda osoba ze Szczecina i każdy turysta.
2017-03-18 17:52:30
ASD
ciekawe po jaką cholerę ten pomnik !!!
2017-03-18 16:48:43
Liberum Veto
A cóż takiego zrobił nasz były Prezydent, żeby mu pomniki stawiać? Samo bycie prezydentem nie daje powodu do pomników, jedyną jego zasługą było tak zorganizować podróż, żeby pociągnąc za soba 95 innych ofiar. I za to pomnik? Gdzie tu logika, gdzie umiar? To zakrawa na sektę. Żadnych pomników.
2017-03-18 16:06:11
Student
I dobrze, jak najdalej od centrum z tym szkaradztwem.
2017-03-18 15:51:08
Sikor
Najpierw Mieczysława Jurka pomnik powinien powstać. To on dba o nas jak ojciec. Najlepiej mu to wychodzimy przed wyborami.
2017-03-18 15:13:07
szara
Bardzo dobry pomysł.Poza tym powszechnie wiadomo, że profesorowi pomnik powinien stawiać profesor , przecinać wstęgi, wygłaszać przemówienie również nikt inny niż jakiś profesor.
2017-03-18 14:43:09