Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Nowy dyrektor regionalnego NFZ

Data publikacji: 03 marca 2020 r. 19:16
Ostatnia aktualizacja: 05 maja 2020 r. 17:58
Nowy dyrektor regionalnego NFZ
 

Piotr Bromber od wtorku (3 marca) pełni obowiązki dyrektora zachodniopomorskiego oddziału NFZ w Szczecinie. Zajął tym samym stanowisko po Dariuszu Ruczyńskim, który według Ministerstwa Zdrowia podał się do dymisji. Innego zdania jest regionalna Solidarność.

Piotr Bromber, z wykształcenia magister politologii, studiował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz ukończył studia doktoranckie z zakresu nauk ekonomicznych na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jest autorem artykułów z zakresu finansów publicznych i ochrony zdrowia. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w administracji rządowej w województwie lubuskim, gdzie zajmował się zamówieniami publicznymi, kontrolą i audytem wewnętrznym oraz zarządzaniem funduszami europejskimi. Pełnił m. in. funkcję kierownika Oddziału Audytu Wewnętrznego oraz dyrektora Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi.

Od 2007 roku Piotr Bromber zatrudniony był w Lubuskim Oddziale Wojewódzkim NFZ na stanowisku zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych. Od 2015 roku pełnił obowiązki dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego, a od lipca 2018 r. funkcję dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzki NFZ w Zielonej Górze.

Piotr Bromber jest następcą Dariusza Ruczyńskiego. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu zachodniopomorska „Solidarność” rozpoczęła akcję protestacyjną pod siedzibą Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie w związku z odwołaniem byłego już dyrektora. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia, Ruczyński podał się do dymisji 4 lutego br., a zdaniem „Solidarności” został do tego zmuszony. Mieczysław Jurek, szef zachodniopomorskiej „Solidarności”, zawiesił współpracę z Prawem i Sprawiedliwością w regionie. „W trosce o dalszą współpracę i w związku z nabrzmiałymi problemami, grożącymi wybuchem konfliktów społecznych” wniósł także o pilne spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w obecności Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej „S”.

KaNa

Fot. NFZ Zielona Góra

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ani mru mru
2020-05-05 17:23:18
faktycznie buzia bardzo sympatyczna - jak i niespotykany wręcz sposób bycia i zarządzania - tak wieść gminna niesie.
Pacjent
2020-03-05 17:50:59
To mam pierwsze zadanie dla nowego dyrektora. Proszę się przyjrzeć jak wdrożone są procedury w przychodni na 3 Maja a szczególnie na oddziale rehabilitacji. Pacjenci jeden po drugim kłada się na kozetki, które nie są dezynfekowane zresztą płynu takiego nie ma dla pacjentów, o toalecie nie wspomnę. Jeden wielki smród. Oczywiście niby pacjenci powinni kłaść się na swój ręcznik, ale na to nikt nie zwraca uwagi
222
2020-03-04 13:19:51
W tece przywieziony. Skoś to znamy!
Obserwator
2020-03-04 08:13:58
Wczoraj w kurierze ukazało się sprostowanie - poprzedni dyrektorzy nie zostali uniewinnieni. Zostało udowodnione to co im zarzucano tylko sąd umorzył sprawę uznając że nie nadaje się to na sprawę karną. I to najprawdopodobniej jest powód dla którego obaj już nie pracują w NFZ. Tylko dlaczego Kurier w internetowym wydaniu tego sprostowania nie umieścił? I dlaczego pisał o uniewinnieniu? Nawet dla laika uniewinnienie a umorzenie ze względu na niewielką szkodliwość społeczną to bardzo duża różnica.
-
2020-03-04 07:02:32
Bardzo sympatyczna twarz, wzbudza zaufanie.
Nela
2020-03-03 23:17:05
Do Kalafiora - Ale nie dla pracujących tam ludzi. Człowiek a człowiek to różnica. Poprzedni był " ludzki"ale tacy widocznie im nie potrzebni. Potrzebni dyscyplinujący i trzymający za .....
Kalafior
2020-03-03 22:45:34
I co za różnica kto kieruje NFZ, jednym z wielu pożeraczy naszej forsy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA