Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Nowoczesna: Co ze stadionem Czarnych?

Data publikacji: 2018-10-09 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Nowoczesna: Co ze stadionem Czarnych?
 

Wybudowanie obiektu sportowego z bieżnią, utworzenie placu zabaw i parku linowego - to tylko niektóre z pomysłów na zagospodarowanie terenu po byłym stadionie SKS Czarni Szczecin przy ulicy Chopina, jakie zaprezentowali na wtorkowej konferencji poseł Piotr Misiło i mieszkańcy osiedla Arkońskie-Niemierzyn.

- Od dwunastu lat nie możemy zmodernizować stadionu Pogoni Szczecin, ale też nie robimy mniejszych inwestycji w centrum Szczecina - zarzucał władzom miasta bierność w zarządzaniu Piotr Misiło, przewodniczący Nowoczesnej w Szczecinie. - W 1991 roku ten obiekt (stadion Czarnych - red.) tętnił życiem, odbywały się tutaj m.in. zawody trampkarzy. Dzisiaj jest to absolutna ruina. Widok prawie 4-hektarowego niezagospodarowanego, zdegradowanego terenu napawa mnie smutkiem. Przypominam, że jest to teren ZUT-u, który również nie może sobie poradzić z tym obiektem.

Zdaniem polityka, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny powinien wnioskować o zmianę w planie przestrzennym w taki sposób, by zachować funkcje sportowo-rekreacyjne, a miasto powinno wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

Poseł uważa, że na terenie dawnego stadionu powinien powstać m.in. nowy obiekt sportowy z bieżnią. Kolejnymi pomysłami jest utworzenie placu zabaw, parku linowego i miejsca wypoczynku dla osób starszych.

- ZUT od dłuższego czasu chce obiekt sprzedać, 11 września był ostatni przetarg na około 8 milionów - poinformował Andrzej Radziwinowicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta. - Żadna komercyjna firma nie kupi obiektu, ponieważ rewitalizacja terenów sportowych to rola gminy. Apelujemy do prezydenta, aby wypracować wspólny plan na zagospodarowanie. Aby ten obiekt znów służył mieszkańcom.

Dodajmy, że wcześniej były zbierane podpisy pod apelem do prezydenta i władz ZUT przez mieszkańców.

- Nasze osiedle pozbawione jest jakiegokolwiek obiektu sportowego, a młodzież nie ma możliwości uprawiania amatorskiego sportu - żalił się Adam Lau, mieszkaniec osiedla Arkońskie-Niemierzyn. - Dzieci również nie mają miejsca dla siebie, muszą się bawić na chodnikach. Warto też zapewnić osobom starszym rekreacyjne miejsce do spokojnego wypoczynku. ©℗

(KK)

 Fot. Kamil KRUKOWSKI


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

XYZ
2018-10-10 07:06:52
Miejsce Misiło jest na stacji benzynowej, tam skąd się wywodzi a nie w polityce!
Podatnicy Szczecina...
2018-10-09 23:18:43
A wogole, to PO co tyle tych Parti...( ??? ) jak i tak wszystkie "Walcuja" w kolko prawie to samo...! A czy "przepadkiem" jeszcze nie czas w roku juz 2018-ym - PO-szukac Sobie Normalna i Uczciwa Prace...???
Co do tego ma ZUT?
2018-10-09 21:21:47
Zadaniem uczelni nie jest utrzymywanie obiektów sportowych dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA