wtorek, 25 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Misiło nawołuje do piętnowania

Misiło nawołuje do piętnowania

Misiło nawołuje do piętnowania
Data publikacji: 2018-08-13 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-21 16:41
Wywietleń: 1789 343122

Piotr Misiło, lider Nowoczesnej w Szczecinie, nawołuje do piętnowania tych sędziów, którzy chcą kandydować do Sądu Najwyższego. Bartłomiej Sochański, kandydat PiS na prezydenta naszego miasta, odpowiada, że apel Misiły wpisuje się w bardzo niebezpieczną retorykę zastraszania.

- To, co PiS uczynił z Trybunału Konstytucyjnego, z Krajowej Rady Sądownictwa, a teraz to, co próbuje uczynić z Sądu Najwyższego, to nic innego jak próba zakończenia demokracji w Rzeczypospolitej - grzmi Misiło. - Dlatego chciałbym do wszystkich kandydujących do SN sędziów - a w naszym województwie to trzy nazwiska: pan sędzia Przemysław Mijal, była sędzia pani Beata Półkownik - Łucyk i sędzia Paweł Balcerowicz - zaapelować: nie idźcie tą drogą, nie pomagajcie dyktaturze PiS-u niszczyć wolności i trójpodziału władzy w Polsce. Zwracam się do wszystkich mieszkańców naszego województwa, do wszystkich szczecinian, do wszystkich Polaków: piętnujmy takie osoby!

Za udział w "rozgrywkach" zjednoczonej prawicy dostaje się także dwóm adwokatom: Bartłomiejowi Sochańskiemu oraz Pawłowi Musze, radnemu sejmiku zachodniopomorskiego z ramienia PiS oraz sekretarzowi stanu i zastępcy szefa kancelarii prezydenta RP.

- Pan Bartłomiej Sochański w jednej ze swoich wypowiedzi był uprzejmy powiedzieć, że prawnicy nie powinni mieszać się do polityki. Zgadzam się. To trochę kuriozalne, biorąc pod uwagę fakt, że został nominowany jako prawnik, wspólnik czynnej kancelarii prawnej, na kandydata - mówi Ewa Jasińska z Nowoczesnej.

Sochański odpowiada, że politycy opozycji nie zrozumieli tego, co powiedział.

- Mówiłem, że to sędziowie nie powinni mieszać się do polityki - stwierdza. - Podtrzymuję to. Sędziowie mają być niezawiśli, niezależni, niezaangażowani w politykę. Koniec, kropka. Za to zaangażowanie prawników w życie społeczne jest nie tylko dopuszczalne, ale i potrzebne.

Nawoływanie do piętnowania sędziów komentuje zaś tak:

- Ani Sąd Najwyższy, ani sędziowie takich adwokatów jak Misiło nie potrzebują. Każdy ma prawo ubiegać się o wakujące stanowisko. To, co mówi Misiło, wpisuje się w szerszą niebezpieczną retorykę straszenia i dzielenia Polaków na lepszych i gorszych.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

as
misilo nawet dla swoich przeciez nie najmadrzejszych jesteś zwykłym tempakiem skoro wyautowali cie z przewodniczacego regionu i nie nominowali nawet na vicka szczecina.Xzyżby lubnauer wstydzi się za ciebie.
2018-08-21 16:31:52
Halabardnik
Ach jakże, ja również popieram piętnowanie - ludzi, którzy się nie znają na niczym, a pchają się do decydowania o wszystkim. Jak Misiło.
2018-08-14 19:41:06
nh
jeszcze jeden specjalista od przedwczesnych wytrysków (bartłomiejka). Po pierwsze, Polaków podzielił na sorty jaśnie pan prezes, po drugie czy policyjne naloty o szóstej rano nie są niczym innym jak zastraszaniem opozycji, czy 'prawo' o powadze Sejmu nie jest niczym innym jak zastraszaniem i kneblowaniem posłów opozycji? tylko, że to nie jest już retoryka a praktyka pańskiej formacji
2018-08-14 16:05:01
@@srom
Większość-ukrzyżowała Jezusa....
2018-08-14 15:28:06
tobago
Jak ja puszczę bąka to tez napiszecie?
2018-08-14 09:51:58
Obs.ryver
Sz.Sromotniku Bez., jak zwykle masz rację w 100% !!!
2018-08-14 09:35:59
do AK
to chyba tobie się cosik pomerdało - sprawdź dokładniej kto i kiedy podzielił Polaków (np. młodzi, wykształceni, z dużych miast, zabierz babci dowód i tysiące podobnych akcji dyskredytujących innych a wywyższających swoich) sam sprawdź - nie cytuj wybiórczej i podobnych
2018-08-14 08:33:01
AK
Panie Sochański, coś Panu się pomerdało, Polaków na lepszych i gorszych skutecznie podzielił Kaczyński z bolszewicko-lewackiej partii, która osaczyła Polskę i ją doi jak przystało na dojną zmianę.
2018-08-14 01:30:30
HogoFogo
Panowie Misiło i Nitras udzielający się publicznie są gwarantami zwycięstwa PiSu w kolejnych wyborach.
2018-08-13 23:06:06
I do... Sromotnika bez wstydu
To CO on mowi... to brzmi jak - Nowoczesnie PO-platane z PO-mieszanym...??
2018-08-13 23:04:38
Czyzby Mi sie snilo... ze to - proba zakonczenia demokracji w Rzeczypospolitej
Czyzby ten Facet codziennie wstawal Lewa noga ? Bo Nowoczesnie za-KOD-owani... chca PO-nownie wystartowac ze stara PO-stkomunistyczna "demokracja" czyli - od Nowa PO Staremu !!
2018-08-13 22:55:44
@srom
Co dla Ciebie jest normalne , jakie kryteria stosujesz , przeważnie -niestety dla Ciebie - normalne to to co reprezentuje większość . Ty i Tobie podobni , to mniejszość , odmieńcy .
2018-08-13 22:24:30
skorpionjk50
Do SromotnikBezwstydny. Ty to jesteś jakiś trol z Kod-u. Już cię widziałem na innych portalaqch z tymi swoimi głupimi z pustej głowy pisanych quasi komentarzy. Spadaj na onet lub tym podobne.
2018-08-13 21:15:12
saneczka
Misilo GORZOW czeka M-1 i kaftanik
2018-08-13 20:06:03
SromotnikBezwstydny
Ważne CO mówi. Mówi prawdę i apel słuszny. Z komentarzy wynika, że ludzi normalnych zakrzyczała większośc +500ek.to smutne.
2018-08-13 19:48:55
Hm
Czy ten chłopina wstydu nie ma, czy naprawdę wyraża tęsknotę za rozumem?
2018-08-13 19:06:40
ala
misiło ty jeszcze żyjesz politycznie .Twe głupkowate wezwanie odzwierciedla to że twój koniec polityczny jest bliski.Jeżeli któremuś z tych ludzi sie coś stanie , od tej pory bierzesz to na swoja odpowiedzialność.
2018-08-13 18:08:28
Misiło?
Niech idzie sobie pograć w squasha. Jedyne, co potrafi. Tylko wstyd przynosi regionowi w Sejmie swoim pajacowaniem.
2018-08-13 18:07:14
Olek
Pomodlę się o rozum dla Misiła.
2018-08-13 17:46:24
Czytelnik Łukasz
Oho, ktoś tu misiłuje wyjść z niebytu. I dalej ma meduzę na głowie.
2018-08-13 17:46:20
k
Nie chce mi się czytać , co mówi ten człowiek .
2018-08-13 17:10:58
;///
Pan mecenas juz nie pije chyba tydzien a jeszcze 3 miesiące ....a tego co mowi to juz nie da się zrozumiec od lat.Żenua.
2018-08-13 16:58:30
Jan
Uzasadnieniem życia kundla jest cudza łydka.
2018-08-13 16:07:29