piątek, 14 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Koalicja Obywatelska o in vitro

Koalicja Obywatelska o in vitro

Koalicja Obywatelska o in vitro
Data publikacji: 2018-09-20 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-21 17:42
Wywietleń: 1149 352163

- Piotr Krzystek i Prawo i Sprawiedliwość od pięciu lat blokują program wsparcia in vitro dla naszego miasta - stwierdził podczas czwartkowej konferencji Sławomir Nitras, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina. Poseł poinformował również, że pod obywatelskim projektem uchwały dotyczący finansowania tej metody podpisało się do tej pory 5214 mieszkańców.

Przypomnijmy, że 18 września upłynął termin składania ofert na projekt "Programu do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2019-2021 dla mieszkańców Szczecina".

- Niestety z nieznanych nam powodów, nie było żadnych ofert i nikt nie przystąpił do konkursu - mówiła Ewa Jasińska z Nowoczesnej, współautorka projektu. - Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że program napisze Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej. Mamy ogromne wątpliwości, czy rzeczywiście będzie on realizowany. 

Według Nitrasa nikt nie zgłosił się do konkursu, ponieważ "specjaliści w tej dziedzinie nie wierzą prezydentowi Krzystkowi i zdają sobie sprawę, że są to działania pozorowane".

- To jest czerwona kartka dla prezydenta od wszystkich zaangażowanych w projekt - tłumaczył poseł. - Koalicja Piotr Krzystek i PiS od pięciu lat blokuje program wsparcia in vitro dla naszego miasta i jeśli wygra wybory, będzie to samo robić przez kolejną kadencję. Tym samym Szczecin sprowadzą do kategorii zaścianka. Będziemy nie tylko za Szczecinkiem, ale również za takimi gminami jak Goleniów, Pyrzyce czy Stargard, gdzie projekt szybciej będzie realizowany.

Koalicja Obywatelska zwróciła się z apelem do prezydenta Szczecina, aby uwzględnił inicjatywę obywatelską, której efektem jest ponad pięć tysięcy podpisów. W trakcie konferencji podpisywali się kolejni mieszkańcy.

- Ta liczba stale rośnie, dlatego domagamy się zwołania sesji Rady Miasta i jak najszybszego przyjęcia programu - podkreślił Nitras. ©℗

Tekst i fot. (KK)

Na zdjęciu: W konferencji oprócz Sławomira Nitrasa udział wzięli kandydaci Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych.

Komentarze

srały muchy
Bez in vitro ? - nie było by nowoczesnej skompromitowanej po ?
2018-09-21 17:16:46
Obywatel
Czy Państwo nie mają ważniejszych spraw? Coś ściska, że chcecie powielić inicjatywę miasta?
2018-09-21 07:24:00
obserwator
pokazowka oszolomow i chorego nitrasa
2018-09-21 05:44:08
Lub inaczej...
A ile z tych 5214 PO-dpisow... zescie Sami PO-wpisywali ???
2018-09-21 01:03:13
Nitrasowi "in vitro" - i tak juz nic nie PO-moze...?
Najpierw PO-stkomunisci Walcza na rozne s-PO-soby o Skrobanki... a pozniej na starsze juz lata... chca jeszcze dodatkowo "Zafundowac" in vitro - rowniez z Pieniedzy Podatnikow !! A Zafundujcie se To... z wlasnych Partyjnych Skladek lub do Bankow PO Pozyczki... !!
2018-09-21 00:53:37
W Europie Zachodniej
in Vitro refundowane jest z ubezpieczenia zdrowotnego o ile ktoś wybierze sobie opłacenie właśnie tego ekstra - nie rozumiem dlaczego gmina ma dofinansować in vitro a po 10 latach taki ktoś wyjeżdża za granice albo w inny obszar kraju... kompletnie nie rozumiem sensu inwestowania w in vitro a nie np żłobki czy przedszkola. Problem in vitro nie leży w ideologi ale w kosztach - jesteśmy zwyczajnie zbyt biedni bo nawet bogatsze państwa od Polski nie opłacają in vitro.
2018-09-20 22:24:24
@Kamila
No widzisz? Tak to jest, gdy się uwierzy kłamcom.
2018-09-20 19:29:47
Szukam
To nie ma już ważniejszycj spraw w mieście? Co za pajac.
2018-09-20 18:34:34
Piotr
Sprawa dotyczy wejścia jutro o 10 00 Zwik na nieruchomość ul.Osiedleńcza 20 a Celem budowy rurociągu fi 1000 nie mają prawa do dysponowania na cele budowlanne Grozi to utratą dofinsowania unijnego do projektu cirka 100 mln p.Krzystek Śłoka Gil wszystko dla mieszańców
2018-09-20 18:29:06
A 400 000 mieszkańców się nie podpisało
Co KO ma do powiedzenie na temat zarodków, które giną podczas zabiegu in vitro?
2018-09-20 17:58:22
Marianek
Jak by pan N..... i cała KO naprawdę popierali program wsparcia in vitro dla naszego miasta to powinien wspierać działania Pana Krzystka od początku rozpoczęcia prac. Teraz gdy nikt się nie zgłosił program napisze Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej, ale dla N..... to za mało. Lepiej bić pianę wyborczą. Co nie jest ich pomysłem to wszystko jest złe.
2018-09-20 17:47:17
Nostromo
Tym panstwu chodzi o in vitro czy bicie piany? Dlaczego nie chca zeby miasto realizowalo swoj program?
2018-09-20 17:39:00
Kamila
Podpisujac sie pod in vitro chodzilo mi o wprowadzenie in vitro. Nie rozumiem czemu nie popiera sie tego co robi miasto. To jakas walka polityczna przed kampania? Myslalam ze chodzi Wam o in vitro
2018-09-20 17:31:33
@?
"Dlaczego nie ma ładnych kobiet ? " Co za pyt. - są , "tylko wina czasem brak ! ". I. Dudek , tytuł ?
2018-09-20 17:17:11
Mieciu
Bo się boja stać obok Nitrasa.
2018-09-20 17:00:39
Katarzyna
Miasto podpisuje umowe a wy walczycie o in vitro? Po co ten dym? Jakbyscie naprawde walczyli o in vitro to byscie poparli dzialania miasta. Banda pieniaczy!
2018-09-20 16:32:41
Brawo KO
Macie mój głos
2018-09-20 16:27:38
Maria
Ta cala smieszna koalicja obywatelska... brak innych tematow? komus sciska ze prezydent zlecil szpitalowi opracowanie programu? przeciez to jakas zenada! te wasze populistyczne wyborcze hasełka! Jestescie za in vitro to poprzyjcie dzialania prezydenta mongoly i zajmijcie sie czyms pozytecznym
2018-09-20 16:18:18
as
szkoda publicznych pieniędzy na in vitro.Są większe potrzeby publiczne niż in vitro,które jest stosunkowo drogie a efekty słabe.Ekonomicznie in vitro sie kalkulujenie
2018-09-20 16:17:08
?
Dlaczego nie ma ładnych kobiet?
2018-09-20 16:06:30