sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowi lokatorzy nad Płonią

Nowi lokatorzy nad Płonią

Nowi lokatorzy nad Płonią
Data publikacji: 2017-10-18 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 1536 297181

Przybywa nowych budynków z mieszkaniami o czynszu komunalnym na osiedlu Nad Płonią przy ul. Koszarowej w Dąbiu. W środę (18 października) podczas uroczystego zakończenia trzeciego etapu inwestycji, realizowanej w tym miejscu na zlecenie TBS Prawobrzeże, klucze do lokali odebrali kolejni najemcy.

W zakończonym trzecim etapie powstały dwa budynki z 24 mieszkaniami w standardzie pod „klucz” o powierzchni od 32 do 65 mkw. Koszt tego etapu to ok. 4 mln zł. Inwestycja finansowana jest w 97 proc. ze środków gminy, a pozostałe 3 proc. to środki własne TBS Prawobrzeże, bez wartości gruntu. Na budowę tych mieszkań miasto ma zabezpieczone dofinansowanie w wysokości 40 proc. z Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Mieszkania w ramach tej inwestycji w całości są przeznaczone dla rzetelnych najemców mieszkań komunalnych (z zasobu ZBiLK i TBS-ów), którzy regularnie płacą czynsz, w ostatnich latach nie zalegali z płatnościami, utrzymują zajmowane lokale i budynki w należytym stanie, cieszą się dobrą opinią wśród sąsiadów i którzy chcą polepszyć swoje warunki poprzez zamianę na lokale o wyższym standardzie - zaznacza Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

TBS Prawobrzeże rusza z budową kolejnego etapu tego osiedla. Przy ul. Koszarowej powstaną kolejne 24 mieszkania z - tak jak przy już istniejących budynkach - zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną (tereny zielone, parkingi, elementy małej architektury). Ten etap inwestycji ma się zakończyć w przyszłym roku.

Całe przedsięwzięcie zaplanowane zostało do realizacji w sześciu etapach, w latach 2014-2020. W sumie powstanie osiedle ze 120 mieszkaniami w 10 budynkach wielorodzinnych. Część z lokali jest dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych. 

(MIR)

Fot. TBSP

Nowi lokatorzy nad Płonią Nowi lokatorzy nad Płonią

Komentarze

re: centrum
Sprawdź ile kosztują działki na Prawobrzeżu, zdziwisz się. Szczecin to nie tylko Centrum, ale skąd to możesz wiedzieć. ps, jadąc do Dąbia czy na Słoneczne nie musisz zbierać paszportu.
2017-10-19 10:19:47
rtg
fajne niskie bloki bo tylko 2p. i rzeczka niedaleko ;)
2017-10-18 21:58:06
Adam
Tylko centrum to Szczecin? Bloki są ładne i wara ci od Koszarowej. Rzecz w tym, że to brukowa ulica o fatalnej nawierzchni i brakuje tu oświetlenia. Egipskie ciemności.
2017-10-18 20:31:42
Koszarowa
Te budynki to jak koszary wyglądają :) Czemu tak daleko od centrum? Pewnie tam taniej. Ale dobrze że coś się buduje w komunalce... choć to TBS i czy czynsz nie za drogi?
2017-10-18 18:26:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy