Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Studenci mają dom

Data publikacji: 04 października 2017 r. 17:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:52
Studenci mają dom
 

W nowym roku akademickim siedemnaścioro studentów wprowadziło się do szczecińskich mieszkań TBS przygotowanych w programie Dom dla Studenta. Prezydent Piotr Krzystek odwiedził jedno z tych mieszkań przy ul. Chodkiewicza.

- Ta forma mieszkania jest wygodna i tania - mówił Filip Chyliński, jeden z czworga studentów informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z lokalu przy ul. Chodkiewicza. - Mieszkam tu od tygodnia, jest świetnie. Mieszkanie jest wyposażone, mamy wszystko co trzeba, poza drobnymi rzeczami. Ze współlokatorami jesteśmy jedną wielką rodziną. Komunikacja jest OK, nauczyłem się, gdzie jest mój tramwaj, już się nie gubię. Pochodzę z Zabrza. Przyjechałem do Szczecina, bo potrzebowałem zmiany otoczenia. Szczecin to jest zupełnie inne miasto niż miasta, które mamy na Śląsku.

Mieszkania są kompleksowo wyremontowane. W pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są w pełni wyposażone. Wysokość czynszu to ok. 400 złotych na osobę (bez mediów), czyli taniej niż na rynku prywatnym. Umowy najmu są zawierane na jeden rok akademicki z możliwością przedłużenia na następny okres.

- To już czwarta edycja, jest coraz więcej chętnych - poinformowała Grażyna Szotkowska, prezes zarządu Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zapowiedział, że program będzie dalej poszerzany. I zwrócił się do studentów:

- Mam nadzieję, że zasilicie kadry naszych informatycznych firm, których coraz więcej w Szczecinie, które was bardzo potrzebują.

Poszerzany ma być także program Mieszkanie dla Absolwenta. Ma być skierowany do lekarzy, stażystów i rezydentów. Będą też stypendia dla olimpijczyków, którzy chcą pozostać w naszym mieście.

- Mówimy tu nawet nie o laureatach, co o finalistach - precyzował prezydent. - To będzie impuls, żeby najlepsi chcieli zostać w Szczecinie i tu studiować.

Oferta Szczecińskiego TBS stanowi uzupełnienie dla istniejącego systemu – stancji, akademików, mieszkań wynajmowanych od osób prywatnych. W tym roku STBS proponowało mieszkania w ścisłym śródmieściu, w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza, Wojska Polskiego i ks. Piotra Ściegiennego. Z programu do tej pory skorzystało 76 osób.©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Dom dla Studenta to wyższy standard niż akademik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

student
2017-10-05 12:49:16
To taki koedukacyjny akademik
:)
2017-10-05 09:23:11
@Do studenta... kazdy człowiek jest podatnikiem w mniejszym lub wiekszym stopniu jesli jeszcze tego nie zauwazyles ,podziekowales calej Polsce za wszystkie inwestycje w kraju i w Szczecinie ?
;
2017-10-05 06:53:30
Jak w życiu - jedna ładna, a druga ma dobre serce ;)
Do studenta...
2017-10-04 21:46:39
Nie tylko Panu Prezydentowi trzeba dziekowac, ale przede wszystkim Szczecinskim Podatnikom... z ktorych Funduszy w to i owo sie Inwestuje !!
Polsce potrzebni
2017-10-04 21:42:04
Oby tylko pozniej nie powyjezdzali...??
gosc
2017-10-04 21:17:47
Chodkiewicza miła okolica..., pocztówka też ,szczególnie w weekendy i nocą lepiej uwazac ale najgorzej chyba na Piastow ,Łokietka i okolica.
student
2017-10-04 20:34:52
I to sie nazywa meska decyzja Wladz m.Szczecin dla prZyszlych inzynierow,lekarzy, nauczycieli itp ktorzy tu zostana w tym miescie ktore tak przyjazne dla nich jest od momentu startu na wyzszych uczelniach w tym pieknym miescie. DZIEKI PANIE PREZYDENCIE KRZYSTEK.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA