piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sprawdzian nowego minironda na Głębokiem

Sprawdzian nowego minironda na Głębokiem (akt. 1)

Sprawdzian nowego minironda na Głębokiem
Data publikacji: 2018-03-23 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 2162 319747

W piątkowy poranek kierujący i piesi przemieszczający się w okolicy kąpieliska Głębokie byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli w obrębie skrzyżowania ulic Miodowej, Zegadłowicza, Kupczyka i Wojska Polskiego wyłączoną sygnalizację świetlną oraz widoczne z daleka światła błyskowe radiowozu. W nocy z czwartku na piątek wprowadzono tam nową organizację ruchu.

Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zostało zmienione na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, tzw. minirondo. Dojeżdżając do skrzyżowania, z każdego z czterech kierunków, odpowiednio wcześniej można zobaczyć ostrzeżenie o zmianie organizacji ruchu i obowiązującym sposobie poruszania się.

Z obserwacji policji wynika, że przejeżdżający tam w piątkowy poranek kierowcy wykazali się dużą wyrozumiałością -  nie było trąbienia na siebie oraz sytuacji zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

- Czy takie rozwiązanie inżynieryjne zostanie na dłużej, pokaże czas. Duże znaczenie będzie miało natężenie ruchu pieszych w rejonie kąpieliska w okresie letnim. W przypadku blokowania ruchu kołowego przez pieszych, zostanie w tym miejscu przywrócona sygnalizacja świetlna.
Jeżeli nie będzie takiego problemu, wprowadzone skrzyżowanie o ruchu okrężnym zostanie utrzymane, aż do momentu całkowitej przebudowy tego skrzyżowania, czyli na około 1, 5 roku - informuje st. asp. Kucharska Marta .

W piątek od rana na miejscu sytuację śledzili też pracownicy Referatu ds. organizacji ruchu Urzędu Miasta i przedstawiciele innych służb drogowych.

 - Jest lepiej niż się spodziewaliśmy, kierowcy dobrze poradzili sobie ze zmianami – mówił Marcin Charęza, kierownik Referatu ds. organizacji ruchu UM. – Między godz. 7 a 8 ulica Miodowa była praktycznie bez kolejki, sytuacja poprawiła się również na ulicy Kupczyka. Kolejka pozostała od strony Zegadłowicza, ale samochody były praktycznie cały czas w ruchu. Oczywiście to dopiero pierwsze godziny funkcjonowania ronda i użytkownicy muszą nabrać jeszcze większej wprawy w poruszaniu się po nim. Będziemy śledzić rozwój wypadków również podczas popołudniowego szczytu.

Wprowadzenie zmian wynikało z potrzeby skrócenia kolejek pojazdów, tworzących się na ulicach prowadzących do skrzyżowania. Sytuacja ta to w dużej mierze efekt zwiększonego ruchu samochodowego w tym rejonie, wynikającego z przebudowy ul. Arkońskiej. Miejski służby zapowiadają, że jeśli zmiana na stałe poprawi płynność ruchu, będzie obowiązywać do czasu kompleksowej przebudowy „Węzła Głębokie”.

(k)

Fot. PolicjaSprawdzian nowego minironda na Głębokiem Sprawdzian nowego minironda na Głębokiem Sprawdzian nowego minironda na Głębokiem

Komentarze

:)
MINIJĄDRO na Głębokim?
2018-03-28 10:34:04
M
Gdyby tylko wszyscy kierowcy używali kierunkowskazów zjeżdżając z ronda byłoby super
2018-03-23 23:28:34
@Miejski Łazęga
Racja, w ogóle większość problemów z ruchem wynika, że niektórzy sobie ubzdurali, że nie będą jeździć samochodami. Zakazać absolutnie poruszania się pieszo i surowo karać za takie tamowanie ruchu. Piesi na drzewo! Przy okazji można wykorzystać wszystkie chodniki jako dodatkowe pasy ruchu. Parkingi też można zlikwidować, bo jak będzie obowiązek poruszania się w aucie, to nikt nie będzie nigdzie parkował, tylko wjeżdżał do biura, domu, sklepu. W ten sposób pozbędziemy się głupich ścieżek rowerowych, kretyńskiego pomysłu jak przejście dla pieszych! Za parę lat nikt nie będzie pamiętał o tych lewackich wynalazkach. Stwórzmy enklawę dla aut! Kolejnym etapem będzie zaoranie lasów i parków - po co, skoro nie można tam wjechać autem.
2018-03-23 12:40:45
Rondo
Pielgrzymki z kąpieliska, które w klapkach paradują do pobliskiego sklepiku, na pewno nie poprawią płynności ruchu w tym miejscu. Ale niech czekają, aż ktoś się zatrzyma i puści. P.S. Skoro są na świecie osoby, które piszą "minirądo" to znaczy, że ludzie tego pokroju nie będą respektować nowej organizacji ruchu.
2018-03-23 11:54:24
Miejski łazęga
W chwili obecnej ruchu pieszych nie ma,więc i ruch kołowy odbywa się w miarę płynnie.Natomiast z chwilą nastania wiosenno-letnich dni,przemarsz pieszych na wszystkich tam pasach skutecznie sparaliżuje ruch i co do tego chyba nikt nie ma tu wątpliwości ani nie trzeba mieć zbyt rozbudowanej wyobraźni by to przewidzieć.
2018-03-23 11:41:38
Zaskoczyło
Niektóre minirąda istnieją od wielu miesięcy a nadal zaskakują wieeeelu kierowcow
2018-03-23 11:27:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy