Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Sprawdzian nowego minironda na Głębokiem (akt. 1)

Data publikacji: 23 marca 2018 r. 11:17
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:06
Sprawdzian nowego minironda na Głębokiem
 

W piątkowy poranek kierujący i piesi przemieszczający się w okolicy kąpieliska Głębokie byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli w obrębie skrzyżowania ulic Miodowej, Zegadłowicza, Kupczyka i Wojska Polskiego wyłączoną sygnalizację świetlną oraz widoczne z daleka światła błyskowe radiowozu. W nocy z czwartku na piątek wprowadzono tam nową organizację ruchu.

Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zostało zmienione na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, tzw. minirondo. Dojeżdżając do skrzyżowania, z każdego z czterech kierunków, odpowiednio wcześniej można zobaczyć ostrzeżenie o zmianie organizacji ruchu i obowiązującym sposobie poruszania się.

Z obserwacji policji wynika, że przejeżdżający tam w piątkowy poranek kierowcy wykazali się dużą wyrozumiałością -  nie było trąbienia na siebie oraz sytuacji zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

- Czy takie rozwiązanie inżynieryjne zostanie na dłużej, pokaże czas. Duże znaczenie będzie miało natężenie ruchu pieszych w rejonie kąpieliska w okresie letnim. W przypadku blokowania ruchu kołowego przez pieszych, zostanie w tym miejscu przywrócona sygnalizacja świetlna.
Jeżeli nie będzie takiego problemu, wprowadzone skrzyżowanie o ruchu okrężnym zostanie utrzymane, aż do momentu całkowitej przebudowy tego skrzyżowania, czyli na około 1, 5 roku - informuje st. asp. Kucharska Marta .

W piątek od rana na miejscu sytuację śledzili też pracownicy Referatu ds. organizacji ruchu Urzędu Miasta i przedstawiciele innych służb drogowych.

 - Jest lepiej niż się spodziewaliśmy, kierowcy dobrze poradzili sobie ze zmianami – mówił Marcin Charęza, kierownik Referatu ds. organizacji ruchu UM. – Między godz. 7 a 8 ulica Miodowa była praktycznie bez kolejki, sytuacja poprawiła się również na ulicy Kupczyka. Kolejka pozostała od strony Zegadłowicza, ale samochody były praktycznie cały czas w ruchu. Oczywiście to dopiero pierwsze godziny funkcjonowania ronda i użytkownicy muszą nabrać jeszcze większej wprawy w poruszaniu się po nim. Będziemy śledzić rozwój wypadków również podczas popołudniowego szczytu.

Wprowadzenie zmian wynikało z potrzeby skrócenia kolejek pojazdów, tworzących się na ulicach prowadzących do skrzyżowania. Sytuacja ta to w dużej mierze efekt zwiększonego ruchu samochodowego w tym rejonie, wynikającego z przebudowy ul. Arkońskiej. Miejski służby zapowiadają, że jeśli zmiana na stałe poprawi płynność ruchu, będzie obowiązywać do czasu kompleksowej przebudowy „Węzła Głębokie”.

(k)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2018-03-28 10:34:04
MINIJĄDRO na Głębokim?
M
2018-03-23 23:28:34
Gdyby tylko wszyscy kierowcy używali kierunkowskazów zjeżdżając z ronda byłoby super
@Miejski Łazęga
2018-03-23 12:40:45
Racja, w ogóle większość problemów z ruchem wynika, że niektórzy sobie ubzdurali, że nie będą jeździć samochodami. Zakazać absolutnie poruszania się pieszo i surowo karać za takie tamowanie ruchu. Piesi na drzewo! Przy okazji można wykorzystać wszystkie chodniki jako dodatkowe pasy ruchu. Parkingi też można zlikwidować, bo jak będzie obowiązek poruszania się w aucie, to nikt nie będzie nigdzie parkował, tylko wjeżdżał do biura, domu, sklepu. W ten sposób pozbędziemy się głupich ścieżek rowerowych, kretyńskiego pomysłu jak przejście dla pieszych! Za parę lat nikt nie będzie pamiętał o tych lewackich wynalazkach. Stwórzmy enklawę dla aut! Kolejnym etapem będzie zaoranie lasów i parków - po co, skoro nie można tam wjechać autem.
Rondo
2018-03-23 11:54:24
Pielgrzymki z kąpieliska, które w klapkach paradują do pobliskiego sklepiku, na pewno nie poprawią płynności ruchu w tym miejscu. Ale niech czekają, aż ktoś się zatrzyma i puści. P.S. Skoro są na świecie osoby, które piszą "minirądo" to znaczy, że ludzie tego pokroju nie będą respektować nowej organizacji ruchu.
Miejski łazęga
2018-03-23 11:41:38
W chwili obecnej ruchu pieszych nie ma,więc i ruch kołowy odbywa się w miarę płynnie.Natomiast z chwilą nastania wiosenno-letnich dni,przemarsz pieszych na wszystkich tam pasach skutecznie sparaliżuje ruch i co do tego chyba nikt nie ma tu wątpliwości ani nie trzeba mieć zbyt rozbudowanej wyobraźni by to przewidzieć.
Zaskoczyło
2018-03-23 11:27:13
Niektóre minirąda istnieją od wielu miesięcy a nadal zaskakują wieeeelu kierowcow

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA