Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nowe przystanki i zmiany na liniach od poniedziałku

Data publikacji: 05 lutego 2023 r. 11:03
Ostatnia aktualizacja: 06 lutego 2023 r. 16:07
Nowe przystanki i zmiany na liniach od poniedziałku
Od poniedziałku wprowadzone będą zmiany m.in. na linii 2, 7 i 8 Fot. Dariusz GORAJSKI  

Od poniedziałku pasażerów miejskiej komunikacji w Szczecinie czekają drobne zmiany. W okolicach mostu Długiego zacznie funkcjonować nowy przystanek, skrócona także zostanie trasa jednej linii autobusowej.

- W najbliższy poniedziałek 6 lutego nastąpią zmiany w kursowaniu linii 2, 7, 8, 52, 76, 522, 531 i 532 - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Zmiana wprowadzona zostanie także na linii 62.

Dla linii tramwajowych 2, 7 i 8 zostaną uruchomione przystanki „Celna” w kierunku centrum oraz w kierunku Turkusowej, zlokalizowane w ciągu ul. Energetyków przy skrzyżowaniu z ul. Celną. Przystanki będą miały status na żądanie. Jednocześnie nastąpi zmiana statusu przystanków „Energetyków”, który od poniedziałku również będzie przystankiem na żądanie.

Zmiany w tej części miasta dotyczyć będą również dwóch linii autobusowych. Na trasie linii 52 nastąpi zmiana nazwy przystanku „Przychodnia Portowa” na „Celna”. W kierunku ul. Tkackiej uruchomione zostaną nowe przystanki, zlokalizowane na torowisku tramwajowym. Będą to „Energetyków” i „Celna”, oba będą przystankami na żądanie. Dla linii 76 w kierunku Nabrzeża Ewa i Logistycznej przywrócona zostanie stała trasa między przystankami „Wyszyńskiego” i „Bytomska” - autobusy pojadą przez bulwar Gdański i bulwar Śląski. W związku z tym przystanek „Przychodnia Portowa” nie będzie już przez tę linię obsługiwany, a przystanek „Celna” zlokalizowany w ciągu ul. Celnej obowiązywać będzie dla wszystkich kursów. Dla kursów z podjazdem na ul. Heyki uruchomiony zostanie przystanek „Bulwar Gdański” (na żądanie) zlokalizowany na bulwarze Gdańskim za skrzyżowaniem z ul. Celną. W kierunku Bramy Portowej uruchomiony zostanie nowy przystanek „Celna” (na żądanie) zlokalizowany na torowisku tramwajowym. Ostatnia zmiana dla linii 76 dotyczy kursów w relacji Heyki – Brama Portowa -  realizowane będą trasą Heyki – bulwar Gdański – św. Floriana – rondo Portowców – Energetyków – Wyszyńskiego. Na tych kursach nie będzie obsługiwany przystanek „Przychodnia Portowa”. W zamian uruchomione zostaną przystanki „Bulwar Gdański” i „Celna” (oba na żądanie).

Dla nocnych linii 522, 531 i 532 uruchomione zostaną przystanki „Celna” i „Energetyków” zlokalizowane na torowisku tramwajowym. Ponadto przystanki „Port Centralny” zostaną przeniesione na torowisko tramwajowe.

Ostatnia wprowadzana w poniedziałek zmiana związana jest z przebudową pl. Zwycięstwa. Prowadzone tam prace wymuszają skrócenie trasy linii 62. Autobusy będą kursować na trasie pl. Kościuszki – Ustowo Auchan. Dotychczasowe kursy na trasie Wyszyńskiego – Ustowo Auchan – Wyszyńskiego wykonywane będą bez zmian. ©℗

Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Celna
2023-02-06 16:11:22
Bzdury opowiadasz. Wczoraj, w niedzielny wieczór, wybrałem się na spacer na Łasztownię. Osób pijących alkohol, naliczyłem łącznie może ze 3, natomiast spacerowiczów, wędkarzy, rowerzystów(tak, mimo mrozu, byli rowerzyści) łącznie grubo ponad setkę. Przy takich temperaturach. A to tylko piesi. Ruch samochodowy w głąb wyspy, też jest cały czas na wysokim poziomie i co kilka sekund przejeżdża auto. To pokazuje, że te inwestycje były potrzebne bo ruch jest tam spory i będzie tylko coraz większy
omg
2023-02-06 16:00:46
ten, kto sobie wymyślił, żeby zalewać tym paskudnym betonem kolejne sfery miasta i parki powinien zostać skazany na dożywocie
Ogrodnik uliczny
2023-02-05 21:57:37
Czy "Torowa Rewolucja" musi pożerać kolejne zdrowe drzewa w mieście? W weekend wycięto prawie wszystkie dorodne drzewa na Powstańców Wlkp. przy szpitalu i dalej. Po ściętych pniach nie widać żeby były chore od wewnątrz! Ile jeszcze drzew zaplanowano w mieście pod topór tej zimy???
Celna
2023-02-05 20:29:15
No to dodatkowo zablokowaliście Energetyków dla tych pijusów z Bulwarów. To zbedny przystanek
Hurra
2023-02-05 16:17:28
Macie nowy przystanek. Hurra. Ale nie wiadomo czy coś tam przyjedzie, bo są urealnienia komunikacji. łeee
ZENEK
2023-02-05 15:59:11
Oni to potrafią nad tymi zmianami cały sztab pracowników ZDiTM pewnie myślał cały rok z resztą co mają do roboty.
A utobus
2023-02-05 15:04:30
A przystanek dla linii autobusowej A to gdzie jest???
Z okolic
2023-02-05 13:37:21
Zmiana przystanków zdecydowanie na +. Ważny sygnał,że są jeszcze w ZDiTM oraz "tramwajach" osoby które zachowały resztki rozumu oraz logicznego myślenia.Natomiast co do Pl.Zwycięstwa.To przecież w tym miejscu poza ogólną "pozoracją"-nic w tym miejscu się nie dzieje.Tam nie ruszyły tak naprawdę żadne roboty.Wykonawca,miasto zapomniały chyba o tym odcinku robót w całej tej inwestycji.Czekają aż czytelnicy,Kurier im to wytknie jak z Mieszka I.
Myślenie nie boli
2023-02-05 13:35:22
Czy ktoś w ogóle myślał robiąc pasy/sygnalizację na wysokości nowego przystanku przy przychodni portowej, w stronę centrum, a kilkanaście metrów dalej robić drugie na początku Mostu Długiego?
Wydawać wydawac
2023-02-05 11:45:41
A tymczasem w bibliotece miejskiej na mieszka I 105 pracownicy siedzą po ciemku i zapalają światło jak wchodzi czytelnik, w bibliotece na os. Przyjaźni drzwi wejściowe poniszczone i skrzypiące z oberwana klamka. W bibliotece na Konopnickiej na pogodnie drzwi wejściowe również zniszczone i skrzypiące z poniszcznymi klamkami, dodatkowo wykładzina podłogowa 30 letnia, obrzydliwie brudna, kiedyś ruda, teraz czarna, stare krzywe okna i książki w jakiś brudnych skrzynkach. Dramat.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA