Poniedziałek 16 maja 2022r. 
REKLAMA

Nowe ostrzeżenie przed zamieciami śnieżnymi i oblodzeniem (akt. 1)

Data publikacji: 2022-01-20 16:53
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-20 17:24
Nowe ostrzeżenie przed zamieciami śnieżnymi i oblodzeniem
Fot. pixabay.com  

IMGW przewiduje również wystąpienie oblodzenia w 8 innych powiatach (białogardzkim, gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, Koszalinie, koszalińskim, sławieńskim i Świnoujściu). 

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 19:00 w czwartek (20 stycznia) do godz. 6 rano w piątek.

"Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie" - czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie.

Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

Stopień zagrożenia - pierwszy w skali 3-stopniowej.

***

Poprzednia informacja

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie znów ostrzega przed wystąpieniem oblodzenia. Tym razem w 13 powiatach naszego regionu.

Zjawisko może wystąpić w powiatach: choszczeńskim, drawskim, goleniowskim, gryfińskim, łobeskim, myśliborskim, polickim, pyrzyckim, stargardzkim, szczecineckim, świdwińskim, wałeckim i Szczecinie od czwartkowego zmierzchu (20 stycznia) aż do piątku do godziny 6 rano.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

Stopień zagrożenia - pierwszy w skali 3-stopniowej.

***

Dodatkowo Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie wydało alert w którym ostrzega przed zamieciami śnieżnymi w 8 powiatach (białogardzkim, gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim i Świnoujściu i Koszalinie). Zjawisko może występować również od czwartkowego zmierzchu aż do godziny 8 rano w piątek. 

Prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu.

Stopień zagrożenia - drugi w skali 3-stopniowej.

oprac. (mj)

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA