Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Nowe numery linii i rozkłady w Szczecinie. Komunikacyjne korekty od stycznia

Data publikacji: 2022-01-01 07:43
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-01 21:52
Nowe numery linii i rozkłady w Szczecinie. Komunikacyjne korekty od stycznia
Do Kołbaskowa od nowego roku tą samą trasą pojadą autobusy linii 243 a nie - jak dotąd - linii 83. Zmiana numeracji obejmie także pozostaje linie autobusów obsługujących miejscowości tej graniczącej ze Szczecinem gminy. Fot. Mirosław WINCONEK  

Kolejne nowiniki w rozkładach jazdy, siatce połączeń, włącznie z częściową korektą numeracji niektórych z dotychczasowych linii od nowego roku w szczecińskiej komunikacji wprowadza Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Zapowiadany jest też powrót uruchomionej, a następnie zawieszonej, jednej z eksperymentalnych linii śródmiejskich - konkretnie okrężnej linii 90.

Z wprowadzanymi od 1 stycznia 2022 r. korektami powinni zapoznać się szczególnie ci pasażerowie, którzy na co dzień korzystali dotąd z autobusów linii 57, 70, 81, 82, 83, 88, 90 i 908.

Zmiany na autobusowych liniach

Na linii 57 nastąpi zmiana rozkładów jazdy w dni powszednie i soboty ze skorygowanymi godzinami kursów. Kursy wykonywane będą z częstotliwością w dni powszednie co 20 minut, a w soboty co 30 minut. Na linii 82 nastąpi też zmiana rozkładów jazdy w dni powszednie i soboty bez zmiany częstotliwości kursów.

Natomiast na liniach autobusów obsługujących trasy położone w samym Szczecinie i w części na terenie  gminy Kołbaskowo nastąpi zmiana ich numeracji. I tak linie 81 i 83 przemianowane zostaną odpowiednio na linie 241 i 243. Z kolei linia 88 podzielona zostanie na dwie. W praktyce to będzie oznaczać, że autobusy oznaczone jako linia 88 pojadą trasą Maczka – Okulickiego, a jako linia 244 realizowane będą kursy na trasie Maczka – Stobno Stacja – Warnik. Jednocześnie w rozkładzie jazdy nastąpią korekty czasów przejazdu i godziny odjazdów.

Podobny zabieg z podziałem na dwie linie nastąpi w przypadku dotychczasowej linii 70. Autobusy oznaczone tym numerem od stycznia będą kursować na trasie Dworzec Główny (Owocowa) – Narutowicza – plac Kościuszki – Urząd Miasta – Wały Chrobrego – Dworzec Główny (Owocowa). Natomiast trasę Pargowo – Kamieniec – Moczyły/Rosówek – Kołbaskowo – Siadło Górne – Siadło Dolne – Kurów – Ustowo – Elektrownia Pomorzany – Dąbrowskiego – Plac Kościuszki będą obsługiwać autobusy oznaczone numerem 242. Kursy na tej linii będą wykonywane według tymczasowego rozkładu jazdy, przy czym wybrane z nich na skróconej trasie Plac Kościuszki – Elektrownia Pomorzany.

Ruszy linia śródmiejska

Ponadto w dni powszednie, czyli od 3 stycznia 2022 r., na ulicach Szczecina pojawią się ponownie autobusy okrężnej linii śródmiejskiej 90. Kursować będą w godz. 6.35–18.36 co 20 minut. Trasa: Dworzec Główny (Owocowa) - pl. Zawiszy Czarnego - al. 3 Maja — al. Niepodległości — pl. Brama Portowa — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — Małopolska — Starzyńskiego — Szczerbcowa — Wały Chrobrego — Jarowita — Małopolska — pl. Hołdu Pruskiego — pl. Żołnierza Polskiego — al. Papieża Jana Pawła II — pl. Lotników — pl. Grunwaldzki — al. Papieża Jana Pawła II — Felczaka — al. Wojska Polskiego — pl. Szarych Szeregów — al. Piastów — pl. Kościuszki — al. Piastów — Narutowicza — al. 3 Maja - Dworzec Główny (Owocowa).

Szczegółowe informacje do lektury na www.zditm.szczecin.pl.

(m)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Moje miasto
2022-01-01 21:37:38
No właśnie! Wszystko dobrze funkcjonuje w mieście. Mamy czym się pochwalić. Za psie kupy już nie trzeba płacić, wkrótce otwarcie nowego Aldika, wesola komunikacja jeździ, a nie którzy, inni, wkładają naszej władzy szpilki. To nie ludzie to wilki!
Poetycko dla władz
2022-01-01 18:50:53
Wsiąść do autobusu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet, ściskając w ręku kamyk zielony, patrzeć jak wszystko zostaje w tyle...
Simca
2022-01-01 18:46:08
Nowe linie, stare, co za różnica? Przecież od dłuższego czasu nikt już nie panuje w tym mieście nad komunikacją miejską. Dobrze że jeszcze cokolwiek jeżdzi. No ale gdzie, jak często i czy sensownie? Takich pytań w Szczecinie już nie wypada nawet zadawać. Poza tym, "twoje serce przypomina, piechotą zdrowiej".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA