niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > PiS: Pieniędzmi z „Maciusia” sfinansujmy nowe żłobki

PiS: Pieniędzmi z „Maciusia” sfinansujmy nowe żłobki

PiS: Pieniędzmi z „Maciusia” sfinansujmy nowe żłobki
Data publikacji: 2019-06-05 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wywietleń: 1643 395155

Pieniądze ze sprzedaży "Maciusia" władze Szczecina powinny przeznaczyć na budowę nowych żłobków - stwierdzili politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji zorganizowanej przed budynkiem, w którym kiedyś znajdowała się Szkoła Podstawowa nr 54 w Szczecinie. I opowiedzieli o swoich pomysłach na politykę prorodzinną.

- Jeśli chodzi o żłobki, sytuacja w naszym mieście jest dramatyczna - ocenił radny rady miasta Dariusz Matecki. - Niektóre dzielnice są całkowicie wykluczone. W czasie kampanii Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej obiecywał zbudowanie kolejnych 10 żłobków. Dzisiaj PO jest w koalicji z Bezpartyjnymi Piotra Krzystka. Dlatego pytamy: gdzie te nowe żłobki? Proponujemy: zbudujmy nowe żłobki na Żelechowej, na Pogodnie, na Gumieńcach, w Dąbiu, w Zdrojach. W tej chwili rodzic, który chciałby oddać swoje dziecko do żłobka, musi czekać w kolejce, w której czeka 1300 dzieci. Czas oczekiwania to rok.

Wedle radnego jednym z głównych zadań władzy jest dbanie o to, by było jak najwięcej mieszkańców - a władze Szczecina tego zadania nie realizują. Nie podejmuje działań prorodzinnych, w przeciwieństwie do rządu, który m.in. najpierw wprowadził program 500 + a potem rozszerzył go na pierwsze dziecko.

- W Szczecinie funkcjonuje program bonu opiekuńczego, tylko że kogo nie pytałem wśród znajomych czy na forach, to dostępność do tego bonu jest nikła, ze względu na sformalizowanie - dodawał D. Matecki. - Jedną z naszych propozycji dla prezydenta Krzystka jest to, aby maksymalnie uprościć formalności. Najważniejsza zmiana, jaką proponujemy, to zrezygnowanie z kryterium dochodowego. Miasto powinno wesprzeć alternatywną opiekę nieżłobkową, punkty dziennej opieki. Na takie punkty można adaptować pustostany.

Małgorzata Jacyna - Witt, przewodnicząca klubu PiS w sejmiku zachodniopomorskim, przypomniała, że budynek po "Maciusiu" zanim został sprzedany deweloperowi, to trafił do Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 - Wpływy ze sprzedaży to ponad 8,5 miliona złotych - powiedziała radna. - Naszym zdaniem można te środki wykorzystać do budowy żłobków. Dlaczego spółki miejskie, które uzyskały dodatkowy zastrzyk finansowy w postaci nieruchomości, mają przeznaczać te pieniądze na działalność bieżącą? Wtedy żłobków nie trzeba budować z pieniędzy stricte miasta, ale właśnie poprzez pieniądze spółek miejskich. To w jakimś sensie rekompensata dla mieszkańców. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Wzruszona do lez;)
Czy zmienil pan zdanie o in vitro?Czy slowa o polityce prorodzinnej to puste frazesy...
2019-06-06 14:02:06
@romeczek
synu wiatru i kurzu
2019-06-06 08:49:12
Obs.ryver
Jacyna już "stocznię" zbudowała??? Teraqz "buduje" żłobki..."Fachowca"dobrała na swoją miarę yyyntelektu... PiSdzielcy już załatwili nam-Polakom stadniny koni,Puszczę Białowieską, sądy,szkoły a teraz biorą się za żłobki...Tunel do Świnoujścia i S3 będą...po żłobkach?????
2019-06-06 07:48:51
Dares
Matecki to się nadaje na klauna w cyrku
2019-06-06 07:29:43
Ala
PiS przez 8 lat dosyć szkód w Szczecinie narobił, teraz niech już się nie odzywają
2019-06-06 07:02:37
Popieram
Jak to spiewał Kazik: No to do roboty je.ane nieroby(pisuary)
2019-06-05 21:32:59
Czapka niewidka emeryta
Emeryt -robiac zakupy-placi miesiecznie za 500 + kazdego dzieciaka.Nic nie mam do tych,ktorzy potrzebuja pomocy,ale dzieci z rodzin,gdzie na glowe przypada wiecej ,niz emerytura szesciu moich sasiadow?To po to ta "jednorazowka".
2019-06-05 20:26:46
Ehh
A Matecki jak zwykle tylko błaznowac potrafi
2019-06-05 20:18:18
Zazula
Gdzie wicher zawieje tam posłanka Witt. Pani zasiadała w radzie nadzorczej 2-ch stoczni nie mając do tego jakiejkolwiek merytorycznej wiedzy. Efekty Pani pracy aż nader widać.Teraz przywiało Panią do żłobków. "Hej, Pisowska hucpo, puchacze, sępy, kruki, I my nie znajmy litości! Szarpajmy jadło na sztuki; A kiedy jadła nie stanie, Szarpajmy ciało na sztuki, Niechaj w Polszcze nagie świecą kości"
2019-06-05 19:33:12
smok
A samochody na baterie?
2019-06-05 19:31:58
Aneta
Jakoś w czasie swoich rządów w Szczecinie PiS nie widział problemu Maciusia
2019-06-05 19:31:22
Zo dobrze
I bardzo dobrze - za te 8 baniek można trzy żłobki postawić a ile trzeba czekać na żłobek to nawet szkoda komentować
2019-06-05 19:29:38
Hmm
By Lewactwo bylo tak aktywne chociaz "w gatce" jak sa od 3,5 roku... to w 70 ich latach tj. czasow PZPR-u i PO... mieli bysmy 1-2 lub 2-3 razy lepiej jak w Ameryce ! Ale niestety "Nic" im wowczas Nie wyszlo ??
2019-06-05 19:27:59
Tyle
PiS w Szczecinie jest już skończony.
2019-06-05 19:24:33
Zadanie prorodzinne
Kogo wy chcecie oglupic?Zabawiacie sie w pozyskiwanie glosow od mlodych mieszkancow Szczecina na jesienne wybory.Pani Witt -"krolowa porazek" niech skupi sie na tym,co ma pod nosem,np. stocznia,osiagnie sukces i pozniej doradza imnym.A pan?No coz,dzieki panu zniknely brzydkie wyrazy z murka.Swietnie.....,moze znajdzie sie wiecej takich murkow.
2019-06-05 18:55:03
romeczek
Sam zamilknij smieciu
2019-06-05 17:28:25
Fajne komentarze...
Więcej takich, drogie lemingi, a PiS-owi będzie rosło i rosło.
2019-06-05 17:20:52
Realista
Za 8,5 mln to można zbudować, może 1 mały żłobek. Po co ta liczba mnoga"zbudujmy żłobki za pieniądze z Maciusia"