Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Nowa siedziba dla pogotowia. Kolejny wniosek do ministerstwa

Data publikacji: 2019-12-23 19:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-23 22:57
Nowa siedziba dla pogotowia. Kolejny wniosek do ministerstwa
Ratownicy z bazy przy al. Wojska Polskiego wciąż czekają na nową siedzibę. Fot. Ryszard PAKIESER  

Rada Społeczna Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ponownie uchwaliła pozytywne opinie dotyczące budowy nowych siedzib pogotowia przy ul. Twardowskiego i Duńskiej w Szczecinie. Przypomnijmy, że pierwszy wniosek o zapewnienie finansowania został złożony w sierpniu 2017 roku.

Wprawdzie uchwały w tej sprawie zapadały już w 2018 i 2019 roku, ale w opinii służb wojewody zachodniopomorskiego ich rzekomy brak miał być formalną przeszkodą w uzyskaniu finansowania z rezerwy budżetu państwa mówi Paulina Targaszewska, rzecznik WSPR w Szczecinie. – Członkowie Rady Społecznej, nie chcąc przedłużać bezcelowych sporów, jeszcze raz zaopiniowali tę niezwykle potrzebną mieszkańcom inwestycję.

Pierwszy wniosek o zapewnienie finansowania (na kwotę ponad 20 mln zł) inwestycji przy ul. Twardowskiego w Szczecinie złożono w sierpniu 2017 r. Został jednak odrzucony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w 2018 roku. „Dofinansowane będą zadania inwestycyjne z zakresu dostępności transportowej w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, a nie dotyczące ratownictwa medycznego” - brzmiała odpowiedź.

W lipcu 2019 r. ponownie został złożony wniosek o dofinansowanie budowy nowej siedziby przy ul. Twardowskiego. Tym razem wojewoda zachodniopomorski dopatrzył się niepełnej dokumentacji opinii Rady Społecznej WSPR. Według placówki "w przesłanym wzorze wniosku nikt nie wymagał tego typu opinii".

Podczas ostatniego posiedzenia (20 grudnia) Rady Społecznej WSPR ponownie zaopiniowano inwestycje przy ul. Duńskiej i Twardowskiego.

– Nie chcemy dłużej tracić czasu na udowadnianie, że z naszej strony wszystko było procedowane zgodnie z przepisami i wskazówkami uzyskanymi od służb wojewody. Zależy nam na tym, aby wniosek trafił do ministerstwa, a nowa siedziba pogotowia uzyskała pomoc z budżetu państwa. Ta inwestycja jest pilnie potrzebna z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców – mówi Paweł Piekarz, przewodniczący Rady Społecznej WSPR.

W przypadku przyszłej siedziby przy ulicy Duńskiej z terenu usunięto już zanieczyszczenia (tzw. remediacja). Gotowy jest również projekt budowlany. Prace mają potrwać do końca 2020 r. Na powierzchni prawie 5 tys. m kw. zaplanowano budynek, w którym znajdą się pomieszczenia dla ratowników medycznych i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów. Szacunkowy koszt projektu to około 10 mln zł.

(KaNa)

Na zdjęciu: Ratownicy z bazy przy al. Wojska Polskiego wciąż czekają na nową siedzibę.

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kierowca
2019-12-23 22:51:33
czy miasto poprawi nawierzchnię drogi dojazdowej do czasu rozpoczęcia budowy pogotowia na Twardowskiego bo teraz to trasa gdzie jadąc po kamieniach można uszkodzić auto.
gosc
2019-12-23 21:07:38
z kasy panstwa i podatnikow w kraju i w miescie jest kasa na grunty dla kosciola za darmo lub za bezcen a na siedzibe pogotowia kasy nie ma ,"zós "lubi to

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ