Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Nowa organizacja ruchu na ulicy 5 lipca

Data publikacji: 2015-09-22 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Nowa organizacja ruchu na ulicy 5 lipca
Fot. Dariusz Gorajski  

Trwa wprowadzanie nowej stałej organizacji ruchu na ulicy 5 lipca. Zmianie ulegnie sposób parkowania. Nowa organizacja ruchu ma poprawić warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przyczynić się do uporządkowania parkowania, a co się z tym wiąże zwiększenia przestrzeni dostępnej dla pieszych.

Wyznaczonych zostanie 121 miejsc postojowych (skośne bądź równoległe), w tym 4 ogólnodostępne dla osób niepełnosprawnych i 4 miejsca TAXI.

Wprowadzony zostanie pas ruchu rowerowego na odcinku od kierunku ul. Bolesława Śmiałego do pl. Szarych Szeregów (w kierunku Placu Szarych Szeregów). Na pozostałym odcinku ulicy 5 Lipca ruch rowerowy będzie odbywał się na zasadach ogólnych.
Na ulicach poprzecznych dochodzących do ul. 5 Lipca wprowadzone zostaną tzw. sugerowane przejścia dla pieszych (brak znaku D-6 i P-10), na których to pieszy nie ma pierwszeństwa przed pojazdem. Takie rozwiązanie wymusi na pieszym zwiększenie uwagi, natomiast kierujący pojazdami skręcającymi w drogę poprzeczną obowiązani będą ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez jezdnię na skrzyżowaniu. Ponadto przy braku wyznaczonego przejścia dla pieszych, pieszy będzie mógł przekroczyć jezdnię w dowolnym miejscu.

Zdecydowana część oznakowania pionowego jak i poziomego została już wprowadzona. Do zakończenia prac pozostało wykonawcy wyznaczenie m.in. martwego pola czy też kopert dla osób niepełnosprawnych.

Wcześniej pracownicy firmy Strabag w ramach umowy na bieżące utrzymanie nawierzchni wymienili nawierzchnię jezdni, wyregulowali krawężniki i infrastrukturę podziemną, istniejące płyty kamienne stanowiące nawierzchnie chodników zostały przełożone, a zniszczone płytki betonowe zastąpili nowymi. 

Prace prowadzone są w ramach zawartych umów na bieżące utrzymanie dróg oraz oznakowania poziomego jak i pionowego.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

szczecin w ruiniex
2015-09-23 11:56:02
beznadziej jedzie sie tragicznie wywalono kase , niewielkie zmiany sprawa do prokuratora jak zwykle Krzystkowa grupa nie ma pojecia na co wydaje pieniadze i ile , wyglada na kolejny przekret , podobnie jak na Grzegorza z Sanoka - ale cóż dyzurny wichłacz Duklanowski znowu ukreci łeb sparwie
rob
2015-09-23 08:20:03
Remont remontem na 5 lipca ale jak po deszczu przed remontem woda sie gromadzila na rogu 5 lipc/Pocztowa przy "Spolem" to sie gromadzi i kaluza jak byla tak jest wiec na psu bde taki remont i wyrzucanie pieniedzy w kaluze/bloto .Uwazam ze generalnie wszystkie remonty chodnikow powinny byc odbierane po deszczu to po pierwsze, po drugie widac juz ze piasek jest wymyty i sa dziury miedzy plytami, po trzecie w koncu dlaczego polozono spowrotem popekana plyty chodnikowe przynajmniej takie 3 naliczylem i po czwarte nie mozna by tych plyt chodnikowych granitowych czy bazalotowych troche wyrownac wtedy szczeliny bylyby mniejsze i efekt wizualny lepszy .Ten przyklad pokazuje ze nikt wizji lokalnej nie robi/l
ja
2015-09-22 12:53:28
"Jestem za zrobieniem deptaku na 5 lipca przecież to nie jest główna przelotowa. 30km/h to stanowczo za szybko." Cały wpis można czytać z przymrużonym okiem i szerokim uśmiechem
zocha
2015-09-22 12:09:41
4 miejsca taxi są zbędne. Nigdy nie wiedziałam tam więcej niż max 1 taxi. Miejsca zabierają tyle przestrzeni, że brakuje miejsc parkingowych dla zwykłych kierowców.
5 lipca
2015-09-22 11:45:56
Czyli, skoro wprowadzono takie rozwiązania, to już zbędne jest ustalanie prędkości 30 km/h, bo przecież te nowe rozwiązania poprawiły warunki bezpieczeństwa?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA