Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Nowa kanaliza

Data publikacji: 03 października 2016 r. 22:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Nowa kanaliza
 

W tym miesiącu powinna się skończyć wymiana kanalizacji deszczowej w ul. Benesza na szczecińskim osiedlu Zawadzkiego-Klonowica. Roboty prowadzone są tam od wiosny. Dokładnie od końca maja. To jedna z trzech najważniejszych, nie licząc ul. Zawadzkiego, droga dojazdowa do budynków położonych wewnątrz osiedla, obok ulic Szafera i Romera. 

Roboty na zlecenie szczecińskiego magistratu wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Tadeusz Błaszczyk. Są one kontynuacją przebudowy podziemnej infrastruktury w tym rejonie. To już trzeci etap zadania inwestycyjnego realizowany w ostatnich latach. Pierwszy z nich był zrealizowany w 2012 roku. Natomiast w 2015 roku wymieniona została instalacja kanalizacji deszczowej w ul. Romera. Przy okazji sama ulica zyskała na wyglądzie, ma nową nawierzchnię asfaltową. Po prowadzonych obecnie robotach budowlanych także jezdnia ul. Benesza na wymienianym odcinku 800 metrów zyska nową nawierzchnię.

- Umowa z wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego, została podpisana 30 maja br., a termin jej realizacji to 150 dni od tej daty - wyjaśnia Tomasz Klek z Centrum Informacji Miasta Urzędu Miasta w Szczecinie. Zadanie było zaplanowane w budżecie miasta na ten rok.

Wynagrodzenie za te roboty dla wykonawcy ustalone zostało na 487 080 zł. To dużo mniej niż wcześniejsze szacunki urzędników wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska szczecińskiego magistratu i kwota, jaką radni zapisali w uchwalonym na ten rok budżecie miasta. Wydatek kalkulowali na kwotę do 750 tys. zł. 

Okres gwarancji obejmuje 60 miesięcy.

Porządkowanie, czyli wymiana na nową kanalizacji deszczowej w tym rejonie była koniecznością. Po niespełna 40 latach instalacja nie była już w stanie działać sprawnie przy coraz większej liczbie bloków mieszkalnych i nie nadążała z odbiorem wód opadowych z rosnącej tym samym liczby przyłączy odprowadzających deszczówkę do sieci zbiorczej. 

Prace wymuszają ograniczenia w ruchu, ale ulica jest przejezdna. Mimo że ustawione na dojazdach znaki sugerują, że ulica Benesza jest ślepa z powodu robót drogowych. Samochody osobowe mogą nią przejechać do ul. Romera jednym pasem i bocznymi odcinkami dróg wzdłuż osiedlowych parkingów. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miś na Miarę
2016-10-04 10:36:18
"Kanaliza"? Kurier już dla ziomali? Mam złą wiadomość: ziomale nie czytają.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA