sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nocne poszukiwania. Ich życie było w niebezpieczeństwie

Nocne poszukiwania. Ich życie było w niebezpieczeństwie

Nocne poszukiwania. Ich życie było w niebezpieczeństwie
Data publikacji: 2019-06-05 15:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wywietleń: 1553 395157

Dwoje mieszkańców naszego województwa w nocy z 4 na 5 czerwca potrzebowało pomocy. Bliscy, zaniepokojeni o ich zdrowie i życie, powiadomili policję. Na nogi postawieni zostali policjanci z dwóch komend powiatowych. Zaginieni zostali odnalezieni i otoczeni opieką.

Pierwszy alarm został podniesiony w powiecie drawskim na terenie podległym pod komisariat w Złocieńcu. Młoda kobieta około godz. 22 powiadomiła policjantów, że niepokoi się o swoją siostrę, której może zagrażać niebezpieczeństwo. Z jej relacji wynikało, że siostra miała wyjść z domu po godz. 20, zostawiając niepokojącą wiadomość. Od razu rozpoczęto poszukiwania, w które zaangażowano ponad 40 funkcjonariuszy z policji i straży pożarnej. Po około godzinie kobieta została odnaleziona w pobliskiej miejscowości w polnym zagajniku. Udzielono jej pomocy lekarskiej i zawieziono do szpitala.

Przed północą rodzina 61-latka z powiatu myśliborskiego powiadomiła policję o jego zaginięciu. Mężczyzna, który jest chory i wymaga stałego nadzoru, oddalił się od domu i przez kilka godzin do niego nie powrócił. Jego schorzenie wymaga regularnego zażywania leków.

61-latek pojechał rowerem w nieznanym kierunku, w związku z tym policjanci sprawdzali nie tylko pobliską okolicę, ale również inne miejscowości. Zapadł już zmrok, co było utrudnieniem przy prowadzeniu poszukiwań.

Po ponad trzech godzinach mężczyzna się odnalazł. Nieprzyjęcie leków o wyznaczonej porze spowodowało dezorientację i błąkanie się po pobliskich miejscowościach. Ostatecznie poszukiwany pojawił się u znajomej, u której wcześniej byli policjanci, informując o sytuacji. Ta, gdy tylko zobaczyła mężczyznę, dała funkcjonariuszom znać. Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany rodzinie.

(reg)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie