Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Kala odnalazła zaginionego seniora

Data publikacji: 2019-04-25 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Kala odnalazła zaginionego seniora
 

Zaledwie kilkadziesiąt minut potrzebowała Kala, by odnaleźć zaginionego szczecineckiego seniora. Po otrzymaniu zgłoszenia od rodziny ruszyły policyjne poszukiwania. Czworonożna funkcjonariuszka doprowadziła swojego przewodnika do lasu, gdzie przebywał 79-latek.

Zaniepokojony syn powiadomił szczecineckich policjantów, że jego 79-letni, schorowany i poruszający się o kulach ojciec wyszedł z mieszkania oświadczając, że nie chce dalej żyć. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania mieszkańca gminy Borne Sulinowo. W akcję zaangażowano przewodnika psa służbowego.

Mundurowi przeszukali z psem tropiącym teren wokół miejsca zamieszkania zaginionego. Czworonożny funkcjonariusz podjął trop. Po kilkudziesięciu minutach Kala poprowadziła swojego przewodnika mł. asp. Piotra Kłosa wprost do poszukiwanego. 79-latek został odnaleziony w lesie, ok. 1 kilometra od domu. Policjanci udzieli mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Załoga karetki podjęła decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala.

(g)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA