czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich

Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich [GALERIA]

Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich
Data publikacji: 2019-06-23 10:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1156 398602

Na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie trwa tegoroczny festyn popularyzujący kulturę Słowian i tradycje związane z Nocą Kupały.

Zwiedzający mogą wziąć udział w jarmarku historycznym podczas którego prezentowane są m.in. słowiańskie obrzędy, styl życia i dawne rzemiosło. W programie imprezy także pojedynki w wykonaniu średniowiecznych wojów, którzy mierzą się na miecze, topory oraz broń drzewcową.

W niedzielę (23 czerwca) zamkowa osada historyczna otworzy swe podwoje w samo południe - spektaklem dla dorosłych i dzieci pt. „Całkiem niedawno, czyli mroki średniowiecza”. 

Oto program na niedzielę:

• godz. 12 – „Całkiem niedawno, czyli mroki średniowiecza” – spektakl dla dorosłych i dla dzieci - Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

• godz. 13 – prezentacja dawnych rzemiosł i konkursy

• godz.13.30 – pokaz walk wojów

• godz.14.15 – „Droga Wojownika” – konkursy w osadzie

• godz. 15 – koncert zespołu śpiewaczego Łada

• godz. 15.30 – tematyczne oprowadzanie po zamkowych dziedzińcach w kontekście historycznym

• godz. 16 – legendy związane z zamkiem, Gryfem oraz dziejami Księstwa Pomorskiego

• godz.16.15 – koncert zespołu Spielleute Eygenart

Ł.T

Fot. Grzegorz SIWA

Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich

Komentarze

Quistorp
Najbardziej podziwiam zapalniczkę, albo zapalarkę do ognia. Ileż kunsztu!? Ile pomysłowości!? Żeby taką rozpalić ognisko? To mi przypomina stary oklepany kawał z komuny. Pytanie; Ilu elektryków trzeba do wkręcenia żarówki. Odpowiedź. Pięciu. Pytanie ze zdziwieniem. Dlaczego aż tylu? Odpowiedź z dopowiedzeniem; Jeden z żarówką wchodzi na stół, a pozostałych czterech unosi stół za nogi do góry, i obracają nim w koło. Tak tutaj, Rekonstruktorzy pokazali tępotę i głupotę Słowian, czy wojów słowiańskich.
2019-06-24 10:26:49
BHP
Lepiej nie skakać nad ogniem, bo można się okopcić, a w razie potknięcia nieszczęście murowane, bo niełatwo się leczy poparzenia.
2019-06-24 07:38:35
tradycja
Kiedyś wianki i noc kupały to był początek DNI Morza, i tak jest w Trójmieście, Świnoujściu itp.Ale w Szczecinie musi być inaczej tak jak za komuny próbowano zrobić Dni Głosu SZCZ. organu partii.
2019-06-23 16:59:05
Ekoedukowany
A co oni tam robią?! Spalają listki i gałązki?! Straszne! To przecież przetwarzanie termiczne odpadów biodegradowalnych bez pozwolenia! Gdzie jest "dzielna" Straż Miejska zaprawiona w pacyfikowaniu działkowiczów?! Gdzie ustawa o odpadach? Gdzie są mandaty?! Smogowi i emisji CO2 mówimy stanowcze NIE!
2019-06-23 14:51:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie