Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Czas Kupały, czyli zamkowy festyn historyczny [GALERIA]

Data publikacji: 23 czerwca 2018 r. 16:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:13
Czas Kupały, czyli zamkowy festyn historyczny
 

Na zamkowym dziedzińcu menniczym stanęła historyczna wszesnośredniowieczna osada. Obok snycerzy, kowali, tkaczy i cieśli obóz rozstawili wojowie. Odbywają się pokazy walk, konkursy, zabawy, posłuchać też można pomorskich legend. Tak przez cały weekend (23-24 bm.) za sprawą wydarzenia pn. „Noc Kupały - tradycje świętojańskie” - widowiskowej imprezy plenerowej, tradycyjnie zorganizowanej przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie we współpracy z Drużyną Grodu Trzygłowa.

Kto jeszcze na Zamek nie dotarł, ten niech spieszy. Jeszcze w sobotę można się spodziewać widowiskowych spektakli. Na godz. 17.45 zaplanowano pokaz obrzędów przesilenia letniego, w tym krzesanie „żywego ognia” świdrem ogniowym. Natomiast na godz. 19 - konkurs na najpiękniejszy wianek, a tuż po nim przemarsz nad Odrę i spławianie wianków. Będzie też (godz. 21) pokaz walk wojów, a po nim koncerty zespołów: Spielleute Eygenart oraz Percival. Na finał - projekcja filmu „Córy wody".

W niedzielę (24 bm.) zamkowa osada historyczna otworzy swe podwoje w samo południe - teatrem improwizacji pt. „Kwiat paproci". Szczegółowy program wydarzenia tutaj. ©℗

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA