czwartek, 16 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nitras nie chce aquaparku

Nitras nie chce aquaparku

Nitras nie chce aquaparku
Data publikacji: 2018-07-16 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-27 21:49
Wywietleń: 2154 338742

Należy wstrzymać przetarg na budowę aquaparku i przekierować pieniądze na przedsięwzięcia, które mieszkańcom są bardziej potrzebne - uważa poseł Sławomir Nitras, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Szczecina. Swoją konferencję zorganizował na tle basenu budowanego przy Szkole Podstawowej nr 10, czyli jednej z opóźnionych miejskich inwestycji.

- Najpierw skończmy te mniejsze inwestycje, mniej kosztowne, które i tak są opóźnione, a dopiero zabierajmy się za te poważniejsze, które będą kosztować nas kilkaset milionów złotych - apelował Przemysław Słowik z Nowoczesnej, kandydat na wiceprezydenta. - Aquapark to inwestycja, która nie będzie przynosić nam zysków. To przynajmniej 10 milionów złotych, które miasto będzie musiało zapłacić rocznie za jego funkcjonowanie.

Wedle Nitrasa w Szczecinie "brakuje gospodarza".

- Sam prezydent mówił, że teraz jest najgorszy czas na opłacanie dużych przetargów, bo ceny wszystkich usług budowlanych są najwyższe ze względu na dynamiczny rozwój gospodarczy - dodawał polityk. - Obecny prezydent Poznania, pan Jaśkowiak, sam stwierdził, że Termy Poznańskie to była najgorsza inwestycja poznańska. Kosztowała dużo więcej i dziś generuje trzykrotnie wyższe koszty funkcjonowania niż zakładało miasto w trakcie jej realizacji. Jestem w stanie założyć się z prezydentem Krzystkiem o przebiegnięcie wokół kąpieliska Głębokie, póki są tam jeszcze drzewa, że kiedy ogłosi przetarg i kiedy pierwszy firmy się zgłoszą, to ich kosztorysy będą zakładać nie 210 milionów, ale przynajmniej 230, 240 na początek - plus obsługa. Ta inwestycja będzie kosztowała szczecinian 400 milionów.

Nitras uważa, że te pieniądze w zupełności wystarczyłyby na remont dróg (takich jak Hoża, Modra czy Reymonta), budowę 10 żłobków oraz 10 przedszkoli i kilkunastu placów zabaw, parków i skwerów miejskich.

Wedle danych spółki Fabryka Wody budowa aquaparku ma kosztować 209,7 mln złotych. Spółka będzie musiała zaciągnąć kredyt w wysokości 148 mln zł. Obsługa kredytu będzie kosztować miasto co rok ok. 50 mln zł. Zainteresowane stworzeniem aquparku są firmy PORR oraz Prefabryka. Zgłosiły swój udział do tzw. dialogu technicznego, którego celem jest przygotowanie przetargu na budowę. Przetarg ma zostać ogłoszony na przełomie sierpnia i września tego roku.©℗

Tekst i fot. (as)

Na zdjęciu: Sławomir Nitras (w środku) oraz Przemysław Słowik (z prawej) apelują o wstrzymanie przetargu.

Komentarze

Ewa wzywa 07
Nitras jesteś zerem!!!!
2018-07-27 21:38:34
Gerda
Ma rację p. Nitras. To wyrzucenie pieniędzy w błoto. I to ogromnych. Taki sam chory pomysł jak ten pusty parking na prawobrzezu. Wszyscy mówili nie a p. Prezydent ze będzie i koniec, ze mieszkancy nie mają racji. I kto miał racje? A kto będzie te fanaberie splacal? W Gryfinie Laguna już robi pod siebie. To przeżytek u nas.
2018-07-16 23:05:19
czyt
Szczecinianie muszą się zastanowić - czy rzeczywiście chcą akwaparku i... Nitrasa ?
2018-07-16 22:57:06
Bartek
Nitrasek to może sobie zostac burmistrzem Złocieńca najwyżej. Krzystek jest cienas ale Nitrasek jeszcze gorszy i w dodatku broni zlodzieji i mafi.
2018-07-16 22:52:47
34543
On mieszka na mącznej 😉
2018-07-16 21:33:18
@miki
Nitras nie mieszka przy Reymonta.
2018-07-16 19:45:01
1234
Budowany Aquapark w Szczecinie jest od 1989 roku dlaczego go nie ma bo zawsze znajdzie się głupek który go za stopuje ..Kim jest ten Nitras ???????????????
2018-07-16 18:36:21
ciekaff
@ Maciej ... Aquapark ma Choszczno , Stargard ,Goleniów więc ten Metropolitalny to chyba powinny wybudować Lasy Państwowe :):):) Sytuacja z przedszkolami i złobkami jest w Szczecinie trudna to fakt ale nalezy postawić pytanie w jakich składach Rada Miasta w latach 2006-2018 sprywatyzowała te placówki; no i dlaczego mieszkańcy okolicznych Gmin (!) mają roszczenia o te placówki wobec Szczecina a nie wobec swoich Gmin !?
2018-07-16 16:33:23
Daleko mi od Nitrasa. Ale ten akwapark to tupeciarski skok na kasę . Nikomu tu nie potrzebne.
A forsa na to, to machloja, skandal.
2018-07-16 16:07:38
Do p. Nitrasa
Widać jednak, szanowny Panie, że stąd nie jesteś i w ogóle nie czujesz tego miasta. Jest inna zaplanowana durnowata inwestycja, którą należy wstrzymać i te pieniądze zainwestować w przebudowę / rozbudowę tego co jest, ale Pan tego nie widzi. I chyba żaden z pchających się na stołek prezydenta tego nie widzi.
2018-07-16 15:21:18
Maciej
Bardzo dobry pomysł. Aquapark powinen być inwestycja aglomeracyjna usytułowana na prawym brzegu lub pomiędzy Szczecinem/Stargardem i Goleniowem. Brak gospodarza, który żadna o rzeczy małe jak przedszkola, żłobki i drogi. To co dziś się dzieje to koszmar.
2018-07-16 15:17:29
Szczecinianka
Niech ten Pan już się więcej o Szczecinie nie wypowiada.
2018-07-16 14:51:07
Krótko
A ja chcę aquapark a nie chcę Nitrasa. I już wiadomo co zrobić. Najgorzej, że Krzystka też nie chcę ale tu startują same oszołomy!
2018-07-16 14:27:06
ciekaffa
@ miki... To niech nie narzeka... Tam jest strefa 30 km/h wymuszona również przez nawierzchnię ( zresztą są gorsze w Mieście), i co chce... tragedii przy szkole czy patrolu policji po remoncie nawierzchni przy chacie ??
2018-07-16 14:21:34
ciekaffa
Ten jak zawsze swoje...Panie Nitras nie wszystko co buduje Miasto MUSI przynosić zysk (Miastu)! Chce Pan budować przedszkola, żłobki...a te przynoszą zysk ? Remonty ulic też przynoszą zysk ? Komu ...?? Miasto jest dla mieszkańców którzy płacą podatki po to aby Miasto z tych podatków budowało coś przydatnego i potrzebnego dla mieszkańców!! WDS ciągle zajęty , baseny w szkołach też ...To gdzie do cholery ludzie mają pływać , wypoczywać !? Może nocami,ale kto zajmie się wtedy dziećmi? Mnie na opiekunkę nie stać ! Panie Słowik, a Pan zdaje się walczył o możliwość picia na Bulwarach... Ile kosztuje Miasto codzienne jego sprzątanie (tego co na ziemi a nie co woda zabrała)? Tych kosztów nie wlicza się do wydatków Miasta ? Znaleźli się nagle zatroskani o budżet Miasta Szczecina !!
2018-07-16 13:47:47
Do szczecinianki
Życzę powodzenia i miłej kąpieli w miesiącu styczeń lub luty na kąpielisku Arkonka.
2018-07-16 13:39:36
Oj tam
Uwaga na swoje torebki !!
2018-07-16 13:34:26
Olek
Nitras - wstrzymać! Olek - nie wstrzymywać! Zatem jest jeden na jeden.
2018-07-16 13:34:23
Antynitras
Człowieku z Partii Oszustów.Ten obiekt jest potrzebny temu miastu i mieszkańcom tego miasta.
2018-07-16 13:33:49
Andrzej
Panie Nitras, a ja chcę aquapark z prawdziwego zdarzenia, który należy się temu miastu bardziej niż basen olimpijski, który jak dla mnie możecie zburzyć generując oszczędności na aquapark. Przedszkoli jest dość, żłobków brak, ale z takimi głupimi pomysłami to prezydentem Pan nie zostanie.
2018-07-16 13:29:56
kogo to obchodzi
Cytat:"Nitras nie chce aquaparku". Kogo to obchodzi, czego Nitras chce, a czego nie chce.
2018-07-16 13:29:30
miki
Nitras mieszka przy Reymonta, stąd jego troska o remont tej ulicy. Żenada.
2018-07-16 13:19:40
szczecinka
I w tym akurat ma świętą rację. W całej Polsce wszystkie samorządy mają problemy z utrzymaniem aqaparków szumnie budowanych w ostatnim 15-leciu. Szczecin ma Arkonkę, ma basen. A porządne drogi czy żłobki są ważniejsze.
2018-07-16 13:14:40
Ktośram
Kończ waść wstydu oszczędź !!!
2018-07-16 13:02:25