wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nitras obiecuje in vitro

Nitras obiecuje in vitro

Nitras obiecuje in vitro
Data publikacji: 2018-06-05 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:46
Wywietleń: 2026 331357

Jako prezydent Szczecina zrobiłbym wszystko, żeby miasto współfinansowało zabiegi in vitro – powiedział Sławomir Nitras, kandydat Platformy Obywatelskiej (i Nowoczesnej) na prezydenta naszego miasta. I pochwalił zarząd województwa za to, że postanowił przeznaczyć 300 tysięcy złotych na ten cel.

Towarzyszący Nitrasowi Andrzej Niedzielski, sejmikowy radny PO i ginekolog, przekonywał, że bezpłodność jest problemem społecznym, rośnie bowiem liczba par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Dlatego, jego zdaniem, bardzo dobrze się stało, że zarząd sejmiku wejdzie w rolę donatora wspierającego inicjatywy przygotowane przez jednostki samorządowe, które najlepiej wiedzą, jakie jest zapotrzebowanie na in vitro w danym regionie.

– Mamy zapowiedzi trzech miast: Szczecinka, Kołobrzegu i Koszalina, które są zainteresowane przystąpieniem do programu – stwierdził Nitras. – Ważne jest, żeby inne samorządy postąpiły podobnie, żeby swoich mieszkańców nie wykluczały z możliwości skorzystania z tego programu. Deklaruję: chcemy finansowania in vitro w Szczecinie. Jeśli mieszkańcy wybiorą mnie na prezydenta, zrobię wszystko, żeby miasto Szczecin kwotą co najmniej 300 tysięcy rocznie współfinansowało zabiegi in vitro. To jest niezmiernie ważne. Według danych statystycznych, co szósta para w Szczecinie, która stara się o dziecko, cierpi na bezpłodność.

– Program in vitro jest uznaną procedurą medyczną na świecie, która zajmuje się leczeniem bezpłodnych par, u których, i to trzeba jasno powiedzieć, dotychczasowe metody nie przyniosły efektu – dodawał Andrzej Niedzielski.

Ponadto Nitras skrytykował urzędującego prezydenta Szczecina, Piotra Krzystka, za to, że ten nie przystąpił do programu in vitro, gdy pojawiła się stosowna uchwała radnych, za to wspiera program naprotechnologii.

Nabór do wojewódzkiego programu in vitro trwa do 22 czerwca, ale politycy Platformy deklarują, że o ile mieszkańcy wykażą zainteresowanie, będą kolejne nabory. ©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

tja...
Może jeszcze nasienie.
2018-06-06 17:21:47
A wiec...
Kolejne "Spadochroniarz-owe"... obiecanki - cacanki dla Szczecinian !!
2018-06-06 00:40:40
Trafiony zatopiony
Mam nadzieję, że wziął duży kredyt na tę kampanię ..
2018-06-05 20:30:37
Klepak
Weźcie ten zakłamany ryj przestańcie promować, bo mi przez was przykro
2018-06-05 18:50:40
do @ AXA
Cyt. "Panie Nitras, dzisiaj każdy rolnik postępowy sam zapładnia swoje krowy"... - "komusze"; - chcesz mieć córkę lub syna jedź na wczasy do Połczyna! Tam "nitrasowe" tatusie robili "in vitro".
2018-06-05 16:45:31
czytajcie ze zrozumieniem
Jest temat, są głupole (jak w reklamie), którzy będą go komentować. A wymądrzają się niedorobione małolaty, bezrobotne hultaje, internetowe lumpy no i psychicznie chorzy. Ad rem. Nitras nie miał i nie ma pomysłu na nic, więc czepia się albo...łazi pod ławkami i szpera koleżankom w torbach.
2018-06-05 16:41:25
@Nitras to jedyny ....
Szczecin upadł tak nisko ?
2018-06-05 15:52:40
Nitras to jedyny rozsądny kandydat
Krzystek jest za kościelny, a Sochański to oszołom i sługus reżimu
2018-06-05 13:54:38
333
Inwestycja w program in vitro to strzał w 10 bo kasa idzie do rodzin ktore pracuja i chca miec dzieci a nie moga ,a nie jak obecnie rozdawnictwo dla wszystkich w tym dla patologii ktora sie rozmnaza zeby tylko jak najwiecej socjalu czerpac i dla bogaczy ktorym to nie jest potrzebne, szkoda tylko ze tak pozno ktos to proponuje ,a ta naprotechnologia to metody rodem ze sredniowiecza nie potwierdzone naukowo
2018-06-05 13:11:41
Bartol
Tak Glupiego jeszcze nie widzialem
2018-06-05 13:04:20
Słaby sławciu
Należy mieć nadzieję iż mieszkańcy/wyborcy,gremialnie wybiorą się na najbliższe wybory aby tacy ONI jak ten opisany w tym materiale, koleś tak zwyczajnie wyleciał w kosmos. Ten osobnik, to już wręcz klasyka obciachu sceny politycznej. Buszował nocami po sali sejmowej, perfidnie grzebał w cudzych rzeczach, jeździł na wstecznym po autostradzie, niedawno robił za pajaca i NIBY sprzątał miasto. Teraz zabrał się za tematy o których ma tak mdłe pojęcie że tak zwyczajnie żal!Ludzie, obywatele, mieszkańcy idźmy na te i następne wybory aby wywalić z życia publicznego takich obciachowych kolesi. Dla których jedynie co się liczy to koryto, na które my wszyscy płacimy POTĘŻNE PIENIĄDZE!
2018-06-05 12:44:15
AXA
Panie Nitras, dzisiaj każdy rolnik postępowy sam zapładnia swoje krowy...
2018-06-05 12:42:01
trohan
Jest temat-są głupole, którzy będą go komentować. A wymądrzają się niedorobione małolaty, bezrobotne hultaje, internetowe lumpy. Nitras nie miał i nie ma pomysłu na nic, więc czepia się albo...łazi pod ławkami i szpera koleżankom w torbach, a tam majtki z imprezy :-) Tfu...
2018-06-05 11:57:53
Dlaczego? Za czyje pieniadze?
Kto na tym skorzysta? Dlaczego pan Nitras chce być niegospodarny? Ja naprawde nie rozumiem dlaczego mam dawac pieniadze zestresowanym i prowadzacym zly styl zycia ludziom by zaspokoic kolejna egoistyczna zachcianke - niech sobie kupia psa (tylko niech po nim sprzataja). Nie kazdy musi byc rodzicem i miec potomstwo... cale zycie zle zyja, zazywaja narkotyki, pija i pala a nagle po 40 zaczynaja dochodzic do wniosku ze warto byloby miec potomstwo - najlepszy wiek na posiadanie potomstwa to 25 - 35 rok - jak ktos dzieci nie ma i miec nie moze w naturalny sposob to niech zrezygnuje i skupi sie na karierze zawodowej.
2018-06-05 11:41:48
:(
In vitro - czyli więcej tych, którzy wyjadą ze Szczecina
2018-06-05 11:30:48
Panie Ni (tegy) tras-a
Najpierw Co Niektore WYSKROBUJA SIE ile sie da i "jak sie da"... juz w mlodosci, a pozniej narzekaja ze nie moga zajsc w ciaze...! Dlatego z Jakiej Racji maja Podatnicy i to im Za-Fundowywac ?? Przeciez mozna Ubezpieczyc sie na wypadek nie zachodzenia w ciaze i tego typu "in vitro" przedsiewziecia... lub PO-brac z Bankow PO-zyczki... czy odlozyc Sobie Wlasne Pieniadze - na Oplacenie tam w srodku tego "in vitro" ! A wiec: Nie oplacajmy WSZYSTKIGO Duzymi Pieniedzmi... glownie pracujacych Podatnikow !!
2018-06-05 11:02:47
,
Ale co, zapładnianie zamiatarką?
2018-06-05 10:53:27
Woda, Ziemia, Halucynacja, Hemoglobina, Dwutlenek Węgla....taka sytuacja....
dla mnie te wszystkie wypowiedzi N-sa są tego samego gatunku
2018-06-05 10:46:16
Dorota
Obiecanki i tylko obiecanki. Ciekawe co jeszcze obieca by tylko utrzymać się przy korycie. Kopacz go odrzuciła, pewnie się na nim poznała to teraz na przetrwanie Nitras do Szczecina chce wrócić i siedzieć na ciepłej posadzie za nasze pieniądze. Stanowcze NIE dla takich cwaniaków.
2018-06-05 10:13:16
@"Brawo Nitras" już się POdlizujesz ?
Stary, chcesz, żeby ciebie zapłodnił gratis ??
2018-06-05 10:02:41
Krzysio
A obiecujesz że nie będzisz autostradą pod prąd zapier...ł??
2018-06-05 09:50:15
Zygmunt
No i ma pan b.poważnego wroga.Pan arcybiskup,podkomendny OJCA nie zapomni.
2018-06-05 09:49:51
Jego filozofia osobista też jest z zapłodnienia in vitro.
.
2018-06-05 09:14:18
Brawo Nitras
Będę na niego głosował