Wtorek 28 czerwca 2022r. 
REKLAMA

NIK się nie spieszy

Data publikacji: 2016-08-18 06:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:12
NIK się nie spieszy
 

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy NIK zleci zbadanie realizacji jednej z najważniejszych szczecińskich inwestycji - spalarni. Wciąż trwa analiza wniosku w tej sprawie.

Na początku sierpnia szczeciński poseł Nowoczesnej Piotr Misiło złożył wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o sprawdzenie budowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Bo jego zdaniem, to kolejna miejska inwestycja, która ma kłopoty. I jest niebezpieczeństwo, że może być opóźniona. I to nawet o kilkaset dni. A wszystko, według parlamentarzysty, z winy braku właściwego nadzoru urzędników magistratu.

- Pytaliśmy prezydenta Szczecina m.in., czy nie przepadną środki unijne przyznane na spalarnię, czy jest ona realizowana zgodnie z kosztorysami, czy zabezpieczenia umowy są wystarczające i gwarantują, że interes miasta jest właściwie chroniony? Odpowiedź była bardzo lakoniczna. Dlatego postanowiliśmy zawiadomić o sprawie NIK - stwierdził Misiło.

Wykonawca inwestycji - warszawska spółka giełdowa Mostostal Warszawa w czerwcu tego roku przerwała prace i zeszła z placu budowy spalarni. Nowy główny wykonawca inwestycji zostanie wyłoniony w trybie „negocjacje bez ogłoszenia”. ZUO wysłał zaproszenie do dziewięciu firm. Kto dokończy spalarnię, okaże się najwcześniej pod koniec września.

NIK potwierdza, że wniosek posła Misiło niedawno wpłynął do tej instytucji.

- Zgodnie z zasadami stosowanymi przy wszystkich wnioskach o wszczęcie kontroli - trwa obecnie analiza wniosku. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta dopiero po zakończeniu tej procedury - poinformowało biuro prasowe NIK.

(dar)

Fot. M.WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kiki
2016-08-18 08:41:12
SPALARNIA TO CHYBA POMYSŁ PRZEPIERY BĄDŻ CHOCHULSKIGO A PRAWDOPODOBNIE NAMAŚCIŁ KRZYSTEK SKANDAL TO MAŁO POWIEDZIANE CI PANOWIE W/WPOWINNI ZOSTAĆ PODANI REUDUKACJI PIĘĆ LAT PRACY FIZYCZNEJ NA WYSYPISKU ŚMIECI WSTYD BRAK KONTROLI A KASA STRUGĄ PŁYNIE CHOCHULSKI SKUBNĄŁ JAKO PEŁNOMOCNIK SPALARNI ZE 200 TYS.ZŁ JAK TO MOŻLIWE IŻ JAKO PREZES ZWiK BYŁ JEDNOCZEŚNIE PEŁNOMOCNIKEM INNEJ SPÓŁKI CZY TO ZGODNE Z USTAWĄ O SAMORZĄDZIE GMINNYM I USTAWĄ ANTYKORUPCYJNĄ. ZA DUŻO PYTAN ,ZERO DZIAŁAŃ JAK ZAWSZE ODWOŁAĆ KRZYSTKA , ODWOŁAĆ RADĘ MIASTA SZCZECIN
koluszki
2016-08-18 07:51:39
nalezy zatrudnic okolo 20 firm lokalnych paruosobowych do wykonania prac czastkowych a po ich zebraniu bedzie finał.Taki system istnieje przy produkcji stoczniowej nadzoruje pan budowniczy jeden czlowiek chyba ze SWIADOMIE gruzuje sie spalarnie by oddac ja Niemcom za darmo tak jak elektrocieplownie w Mysliborzu a za to to tylko kryminał

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA