Sobota 25 września 2021r. 
REKLAMA

Niezabezpieczony teren rozbiórki

Data publikacji: 2018-09-24 17:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Niezabezpieczony teren rozbiórki
Tak teren rozbiórki wyglądał w poniedziałek 24.09.  

W kwietniu 2018 r. wyburzono kamienicę przy ul. Garbarskiej 2 w centrum Gryfina. Pisaliśmy wówczas o „tajemniczej rozbiórce”, bo dopiero po naszej interwencji na miejscu prowadzonych robót budowlanych pojawiła się tablica informacyjna oraz tabliczki z ostrzeżeniem, że jest to strefa niebezpieczna, do której zabrania się wstępu. Informacje były jednak niepełne (m.in. brak było danych o inwestorze) – uzupełniono je po kolejnych dziennikarskich uwagach.

Jak teren przy Garbarskiej 2 wygląda dziś? Już z daleka widać, że nie został uporządkowany – ciągle zalega tam sterta gruzu, drewnianych połamanych elementów. Szeroko otwarta brama nie broni wstępu na miejsce rozbiórki; jedno skrzydło furty zostało oderwane po ostatnich wichurach. Nie ma ani tablicy informacyjnej, ani tabliczek ostrzegawczych. Można tu bez trudu wejść, a to z kolei może być niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci, które mogłyby obrać sobie taki teren za miejsce zabawy.

Tydzień temu do miejscowego nadzoru budowlanego wysłaliśmy zapytanie, czy w decyzji administracyjnej dotyczącej rozbiórki obiektu przy ul. Garbarskiej 2 (pierwszy termin jej wykonania – do końca ub. roku, przedłużono o pół roku) wskazano również termin jej zakończenia związany z uporządkowaniem terenu. Do tematu wrócimy, gdy dostaniemy odpowiedź inspekcji budowlanej.

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ