czwartek, 20 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rozbiórki kamienic ruszyły

Rozbiórki kamienic ruszyły

Rozbiórki kamienic ruszyły
Data publikacji: 2018-09-18 14:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:55
Wywietleń: 4371 351878

Rozpoczęły się wstrzymane na początku wiosny roboty rozbiórkowe komunalnych pustostanów, w tym trzech kamienic frontowych i pozostałych jeszcze zabudowań i oficyn u zbiegu ulic Niemierzyńskiej i Zygmunta Krasińskiego w Szczecinie. Wyburzenia były planowane przez ZBiLK już w kwietniu po wcześniejszym powtórnym - po unieważnieniu pierwszego - przetargu na wykonawców tych robót.

- Termin rozbiórki powyższych kamienic był przesuwany ze względu na prowadzone uzgodnienia i konsultacje z Regionalną Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz z ornitologiem - tłumaczy Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa, - W marcu, w ramach przygotowania do rozbiórki budynków, ustalono, że są w nich ślady bytowania ptaków. W związku z tym, informacje o tym przekazane zostały do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, by ustalić warunki co do rozbiórki tych kamienic.

W odpowiedzi RDOŚ w Szczecinie nakazał nadzór ornitologiczny budynków. W związku z tym ZBiLK musiał wybrać ornitologa i kierować się w działaniach jego opinią. Innymi słowy, ZBiLK zarządzający w imieniu miasta tymi zrujnowanymi budynkami zobowiązany został do przeprowadzenia rozbiórki w taki sposób, aby ptaki nie ucierpiały.

- 3 września została zawarta umowa na wykonanie rozbiórki budynku przy ul. Niemierzyńskiej 31 z firmą TRANSTAD Tadeusz Wołczecki z Polic. Umowny termin realizacji to okres od 10 września do 31 grudnia 2018 r. Koszt rozbiórki wynosi 169 740 zł brutto - informuje Tomasz Klek. - Natomiast 12 września została zawarta umowa z tym samym wykonawcą na wykonanie rozbiórki budynków przy ul. Krasińskiego 95 (front i oficyna) i 96 (front) z terminem realizacji od 12 września 2018 r. także do końca  grudnia. Koszt rozbiórek to 439 110 zł brutto.

Na przeciwległym narożniku na skarpie w tym samym rejonie Niebuszewa-Bolinka całkiem niedawno pojawiły się też ekipy budowlane z ciężkim sprzętem na parceli o adresie ul. Niemierzyńska 1. I tam trwa wyburzanie resztek dawnej zabudowy, straszących przez długie lata pustostanów po działających w nich niegdyś m.in. punktach usługowych i rzemieślniczych. Ta działka jest własnością "PROFI DOM" sp. z o.o. z Barlinka. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Z krajobrazu Niebuszewa-Bolinka znikają kolejne budynki. U zbiegu ulic. Niemierzyńskiej i Zygmunta Krasińskiego są to nie tylko zrujnowane komunalne pustostany.

Rozbiórki kamienic ruszyły Rozbiórki kamienic ruszyły Rozbiórki kamienic ruszyły Rozbiórki kamienic ruszyły Rozbiórki kamienic ruszyły Rozbiórki kamienic ruszyły Rozbiórki kamienic ruszyły

Komentarze

Klu
można filmy wojenne kręcić , bedą efekty super
2018-09-18 21:51:14
Marcin
"Wyburzacze" z TVN TURBO-? czy jacyś inni apacze-?
2018-09-18 16:10:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie