poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nieprawomocny wyrok: Małgorzata Jacyna-Witt ma przeprosić

Nieprawomocny wyrok: Małgorzata Jacyna-Witt ma przeprosić

Nieprawomocny wyrok: Małgorzata Jacyna-Witt ma przeprosić
Data publikacji: 2020-03-27 11:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-28 20:18
Wywietleń: 3196 449151

Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku zachodniopomorskim, ma przeprosić Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego. To wyrok nieprawomocny. Jacyna-Witt będzie się od niego odwoływać. 

Wyrok dotyczy tego, co mówiła w na antenie TVP 3 Szczecin i pisała na profilu na Facebooku. Chodzi o następujące sformułowania: „nadzorowana przez marszałka z Platformy Obywatelskiej spółka przez cały 2018 r. nie posiadała właściwych procedur przy zarządzaniu 420 milionami złotych”, „kwota 420 milionów złotych jest poza nadzorem społecznym i zarządzana jest bez żadnych procedur, bez żadnych regulaminów, które ustalałyby procedury zarządzania tego typu pieniędzmi”, „pieniądze te zostały przejęte bez procedur, które obowiązywały wcześniej w Banku Gospodarki Krajowej”. 

Wedle ZARR wszystkie te twierdzenia są nieprawdziwe. Dlatego zarząd ZARR musiał zareagować i złożyć pozew.

- Przestrzeń publiczna nie może być areną bezkarnego szerzenia treści, które szkodzą ludziom i instytucjom – mówi prezes ZARR, Robert Michalski. - Zarząd ZARR wkroczył na drogę sądową w poczuciu odpowiedzialności za dobre imię instytucji, która potrzebuje zaufania społecznego do wykonywania swoich statutowych zadań. 

Sąd pierwszej instancji przychylił się do tej opini. Jacyna-Witt ma nie tylko przeprosić, ale także zapłacić 10 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

- Czekamy na uzasadnienie i oczywiście odwołamy się. Sytuacja wręcz groteskowa, gdzie sąd ogranicza prawa radnego do wyrażania opinii, w dodatku na podstawie fragmentu zdania wyciętego z kontekstu. To łamanie podstawowych zasad demokracji – komentuje Jacyna-Witt. - A ZARR niech zajmie się udzielaniem pożyczek ze środków unijnych, bo od czasu jak marszałek Geblewicz zabrał pieniądze z wiarygodnego BGK i przeniósł do  spółeczki samorządowej ZARR prawie 430 milionów złotych, pożyczki te przez ZARR nie są udzielane o czym zostałam poinformowana w odpowiedzi na moją interpelację.​

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Ja
Złośliwe, mało mądre babsko
2020-03-28 12:23:48
Ja
Złośliwe, pewne siebie,głupie babsko
2020-03-28 12:22:35
Jarun
To, że się kogoś nie lubi nie oznacza, że wszystko co ona robi-jest złe. Nie ulegajcie skrajnościom w rodzaju: "to wina Tuska". Nie myśl jak polityk, idiota.
2020-03-28 12:07:25
nieiwniątko
Pluje na wszystkich, pisuje hejty, a jaka staje przed sądem to mówi że to nie ona, tylko ktoś się pod jej sieć w biurze podłączył. Cała Pomarszczona.
2020-03-28 10:55:25
Vera
Dobrze że mamy w Polsce jeszcze niezależne sądy, dzięki temu ta pisowska swołocz nie może czuć się do końca bezkarna.
2020-03-28 10:06:28
AK
Typowa pisuardessa.
2020-03-28 09:51:11
Xhor
Nienawiść i plucie jadem to domena pisowych plus koryto. A Szczecin jako miasto najwięcej straciło jak do władzy w Szczecinie doszedł anafalfabeta z Solidarności Jurczyk powodując blokadę rozwoju miasta swoimi de.... Mi decyzjami na wiele lat
2020-03-28 07:45:57
do @ "ja bym bronił"
Pani MJW nigdy nie będzie miała swoich 15 minut w polityce, bo zwyczajnie się do tego nie nadaje. Nie potrafi dyskutować merytorycznie, a w swoich często niekulturalnych wypowiedziach bez przerwy oskarża opozycję posługując się kłamstwem i agresją. Ta pani im szybciej zniknie z lokalnej polityki, tym dla Szczecina i regionu lepiej, bo tylko szkodzi i kompromituje nas wszystkich.
2020-03-27 22:51:12
Ja bym bronił
Ja bym bronił, nie osądzał Jej po kilku działaniach, jest z tego co wiem nowicjuszką w polityce, tacy ludzie muszą się nauczyć an swoich błędach, a my musimy ich cierpliwie wspierać. Zakładam, że chce dobrze i kieruje się myślą o tym, by nam wszystkim było lepiej. Pani Jacyna będzie jeszcze kiedyś miała swoje piętnaście minut i wtedy na pewno da pracę osobom wiernie ją wspierającym, które potrafią zrozumieć, że polityka to nie tylko "w krysztale pomyje", jak mawiał ten zwyrol Witkacy. Pozdrawiam wszystkich zrzeszonych i sympatyzujących partiom politycznym, na pewno kiedyś wszyscy pójdziecie do nieba, a tam jest ładnie i czysto i będzie można się położyć na czystym piaseczku i drink z palemką. Niech żyje jezioro Miedwie i gospodarka wodna. Chwała Melioryzacji!!!
2020-03-27 22:04:17
Oczywisty
GOSKA ale ty sie zmieniasz szybko. Wcale cie NIE rozpoznalem. Gdyby NIE napisali ze to Ty to bym pomyslal ze to Irena Dziedzic po operacji plastycznej. A tak na serio - skoncz z ta nienawiscia i albo ustaw sie na Pozytywna reprezentacje albo ODEJDZ na emeryturke . Twoj czas przeszdl obok ciebie.
2020-03-27 21:13:37
Piotr
I bardzo dobrze dość kłamstw pomówień i mowy nienawiści dość tej pani w polityce wystarczy
2020-03-27 20:00:49
A
Coz menopauza to czemu sie dziwoc ze nad emocjami nie panuje
2020-03-27 19:55:59
Nototego
A jak tam z pozwem Wittowej przeciwko Panu Zahorskiemu?To by byla uczta:).Strach przed konfrontacja z wiedza fachowa zablokowal mistrzynie cietej- choc nie zawsze madrej riposty?
2020-03-27 19:36:51
Waldi
PERSONA NON GRATA W SZCZECINIE.
2020-03-27 19:34:59
może ktoś z płatnych trolli odpowie:))
a tak mialo byc pieknie no tak na łapówki dla obywateli jest( 500+),ale reszta lezy,sluzba zdrowia,szkolnictwo,0km autostrad,ekologia,sadownictwo,inflacja,drożyzna , brak pieniedzy na dokonczenie robot drogowych.mieszkania +,mosty na naszych duzych rzekach+,windy w budynkach Do czwartego pietra , leki 75+ samochody elektryczne, do kazdej malej miejscowosci itd. itd .Moze ktos napisze co udalo sie zrealizowac promy morskie,autobusy
2020-03-27 19:05:50
Odważna
Odważna kobieta, inni boja się głośno mówić o sprawach niewygodnych dla lokalnej sitwy...
2020-03-27 18:47:39
POdwyżka z 50 zł na 94 zł za śmieci
jest chora na PO , bo jest prawdziwą szczecinianką.Każdy prawdziwy szczecinianin powinien pogonić stąd PO .Nikt nie dokopał naszemu regionowi tak jak PO .Jest to szkodliwa partia dla szczecinian .Rozumiem ogromne poparcie dla PO w warszawie czy gdansku która to wielokrotnie wspierała Gdańsk kosztem Szczecina.Teraz rządzi w Szczecinie PO i mamy ogromne podwyżki wywozu odpadów
2020-03-27 17:32:55
abc
WCIAZ obowiazuje doktryna Neumana/sady sa nasze/Gdyby słowa te wypowiedział ''bialy nos'' nitras o jakiejś instytucji zarządzanej prze jakmowia totalni''pizdzielcow''bylby uniewinniony.
2020-03-27 15:42:54
SromotnikBezwstydny
jajcyna Witkowa ".. ma przeprosić Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego."!!! I tyle!!! Czego ta "stoczniówka" klejonych tasiemkami lodołamaczy serii P)UMA szukała w tej Agencji?? Chwały, poklasku??? Kiedy ten obrzydliwy i szkodliwy PiSdzielczy babsztyl zniknie ze Szczecina??? Rozliczyła się z tej PUMY???
2020-03-27 15:05:46
Dumny
To jedna z najwspanialszych kobiet Pomorza Zachodniego. Tyle możemy jej zawdzięczać, a wciąż spotyka się z niechęcią i hejtem. Uratowała nasz region od kompletnego zniszczenia, postawiła na nogi wielkie przedsiębiorstwa, patrzy na ręce władzy i pilnuje, żeby nie rozkradziono tego, co jeszcze zostało. Patriotka i co najważniejsze, ma wielki szacunek dla naszego Umiłowanego Naczelnika Państwa.
2020-03-27 14:45:30
Jarun
Kłamstwo trzeba udowodnić, a Jacyn-Witt chyba nie kłamała i wiedziała co mówi?! Wyrok to kneblowanie ust. A gdzie wolność słowa?
2020-03-27 14:20:12
Santa
Trudno sie nie ucieszyc- zwlaszcza ze hospicjum dostanie pieniadze:).Pani Witt- niech pani " chlapie" jak najwiecej- pograza pani siebie.(wpis o Kaczynskim z ostatnich dni- bezcenny;)).
2020-03-27 14:19:35
Ona tylko
Kłamać, oskarżać potrafi. Do niczego się nie nadaje. Niech teraz przeprasza
2020-03-27 14:11:32
Pomorzanin
Ta pani jest przeciwniczką wszystkiego i najwiekszą antyreklamą Szczecina i Pomorza Zachodniego, we wszystkich aspektach...
2020-03-27 13:50:36
Niestety
Powiedziała prawdę.
2020-03-27 13:34:48
Zazula
No tak, Pani w swoich działaniach już nie jedną stocznię uratowała. Tylko efektów tytanicznej pracy brak.
2020-03-27 13:20:04
słusznie
Baba kłamała, niech teraz przeprasza