środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niepodległościowe krokusy

Niepodległościowe krokusy

Niepodległościowe krokusy
Data publikacji: 2015-11-11 21:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 3248 36828

Jedni prosto z domowych pieleszy. Inni w galowych mundurach, wprost z uroczystych obchodów i mszy za Polskę. Tak wspólnie, przy jednym z budynków przy ul. Dąbrowskiego, mieszkańcy sadzili krokusy: w Święto Niepodległej.

Dla nich to była przede wszystkim okazja do spotkania. Wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Aktywnego, bo przy sadzeniu blisko tysiąca kwiatowych cebul na skarpie opodal swego bloku przy ul. Dąbrowskiego 21 c-e. Społeczne użyteczna praca, choć chyba bardziej dobra zabawa w przydomowych ogrodników: rodzinna, a pod szyldem „krokusowej rewolucji"zmieniającej Szczecin na lepsze.

Właśnie taką, dość nietypową, przyjęli formę uczczenia Święta Niepodległości. W zacnym dobrosąsiedzkim gronie, do którego - tuż po oficjalnych uroczystościach, z kotylionami i w galowych mundurach - dołączyły: gen. Lidia Mołodecka, dyrektor Izby Celnej w Szczecinie oraz ppłk Bogumiła Skorna, dyrektor szczecińskiego Aresztu Śledczego.

- Kiedyś społeczne czyny. Teraz to się nazywa społeczną partycypacją. Dość, że ludzie bezinteresownie pracują dla dobra wspólnego - komentował Sylwiusz Mołodecki, współtwórca „krokusowej rewolucji". - Dzisiaj mało im było, to już się skrzykują na wiosenne porządkowanie otoczenia budynku. Budujący przykład sąsiedzkiej solidarności. Pozytywna moc: o nią w tym wszystkim chodzi! ©℗

(an)

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

Na zdj.: Oni - sąsiedzi ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wiecha" - sadzili krokusy w Święto Niepodległości: na zielonej skarpie przy swym bloku (ul. Dąbrowskiego 21 c-e).

Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy Niepodległościowe krokusy

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie